Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 15. līdz 21. janvārim

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Zadovska un Muktupāvels, Brekte un Mūrnieks, Prauliņš un Lācis, Nastavševs un Rajecka
©Publicitātes foto

Ar skatu pret debesīm

Trešdien, 19. janvārī, VEF kultūras pilī gaidāma pirmizrāde Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunajam ģimenes mūziklam «Zvaigznes bērns».

Izcili skatuves mākslinieki kopā ar Jāņa Lūsēna instrumentālo grupu un jaudīgiem jaunajiem talantiem uz vienas skatuves izdzīvos darbu, kas veidots pēc Oskara Vailda pasakas motīviem.

Kā uzsver dzejnieks Kārlis Vērdiņš, «muzikālā stāsta centrā izvirzījusies vajadzība mīlēt un uzticēties, spēja palīdzēt un pat uzupurēties, lai atbrīvotos no egoisma un paštaisnuma, kas saindē attiecības ar citiem. Saskaņā ar komponista Jāņa Lūsēna ieceri, mūzikla varoņiem nozīmīga ir garīgā pieredze, kas tiek gūta, vēršot skatu pret debesīm - gan tām, kurās mirdz daudz zvaigžņu, gan arī tām, kurās meklējam žēlastību, glābiņu un reizēm arī savas eksistences attaisnojumu».

Mūzikla galveno - Zvaigznes bērna - lomu atveidos Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi Patriks Tabaks un Markuss Rūtentāls (attēlā).

Lomās iejutīsies arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Kristīne Zadovska (attēlā), Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Daniels Pelnēns, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi.

Jaunā mūzikla spēcīgās radošās komandas sastāvā darbojas režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa, bet par kostīmiem un skatuves scenogrāfiju rūpējas mākslinieču apvienība «Grāfienes».

Mūzikla «Zvaigznes bērns» nākamās izrādes: Liepājas koncertzālē «Lielais Dzintars» (21. janvārī), Jelgavas kultūras namā (22. janvārī), Vidzemes koncertzālē «Cēsis» (23. janvārī), Latgales vēstniecībā «Gors» (5. februārī), Valmieras kultūras centrā (6. februārī), Ventspilī, teātra namā «Jūras vārti» (12. februārī) un Ogres kultūras centrā (13. februārī). Pateicoties skatītāju interesei, organizatori izsludinājuši jau vakara papildizrādi Cēsīs (23. janvārī) un Rīgā (9. februārī).

Kā brīnuma solījums Jaunajā gadā klausītājiem tiek nodota vēl viena jaunā mūzikla dziesma - «Purpursega»: https://ej.uz/m44v.

Studijas ieraksts, aranžija un mikss - Jānis Lūsēns, jun.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā