Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 5. līdz 11. februārim

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Jankovska un Indzeris, Blumbergs un Bērziņš, Poga un Gelgote, Ulmane un Ulmanis

2.lapa

Sievietes pasaules redzējums

Publicitātes foto

Ceturtdien, 10. februārī, Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē pirmizrāde - Katas Vēberes drāma «Sievietes daļas» Ināras Sluckas režijā.

Luga «Sievietes daļas» ir mūsdienu ģimenes drāma, ko iedvesmojis pārdzīvojums pašas ungāru dramaturģes Katas Vēberes dzīvē.

Sievietes «daļas» citu nozīmju starpā ir arī sociālās lomas - šai izrādē sieviete ir mīļākā, sieva, meita, māsa, māte, māsīca, svaine, vecāmāte, labākais draugs un arī konkurente. Visas šīs lomas tiek izspēlētas pie ģimenes pusdienu galda, kur atklājas ne tikai ģimenes problēmas, bet arī aktuālas lietas sabiedrībā, kas nodarbina cilvēkus ikdienas dzīvē. Lugai ir negaidīts ievads, un galvenās varones pārdzīvotais kļūst par impulsu tam, lai tuvinieki beidzot sāktu runāt par būtisko, meklētu ceļu cits pie cita, jo, runājot Albēra Kamī vārdiem, dzīves tumšākajā naktī viņi ir atklājuši, ka viņos mīt neuzvarama vasara.

«Es esmu režisore-sieviete, tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka manu izrāžu tēmas vienmēr būs saistītas ar sievietes pasaules redzējumu vai arī skatītāji to vienmēr manās izrādēs ieraudzīs. Pat ja uz skatuves būtu tikai vīriešu tēli, par to teiktu - viņa kā sieviete redz tā... Sieviete un sabiedrība, sieviete un vīrietis, sieviete un viņas bērns. Drīzāk interesanti, ka pirms «Sievietes daļām» tapa «Tukšais zieds (Jerma)», «Sieviete» un vēl pirms tam bija «..bagātā kundze..». Bet... ir bijis arī daudz kas cits. Viens gan - laikam pirmoreiz es satiekos ar dramaturģisko materiālu, kas ir tik dzīvi apliecinošs,» lugas izvēli komentē režisore Ināra Slucka.

Scenogrāfe Marija Ulmane, kostīmu māksliniece Kristīne Abika, komponists Edgars Mākens, video mākslinieks Toms Zeļģis, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Izrādē piedalās: Laura Siliņa (attēlā), Jānis Āmanis, Esmeralda Ermale, Sanita Paula, Gundars Grasbergs, Ieva Aniņa un Jana Ļisova.

Saruna par izrādi ar Lauru Siliņu:

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā