Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 5. līdz 11. februārim

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Jankovska un Indzeris, Blumbergs un Bērziņš, Poga un Gelgote, Ulmane un Ulmanis

3.lapa

Skaistākās operešu melodijas Valentīndienas koncertā

Publicitātes foto

Otrdien, 8. februārī, pulksten 19 VEF Kultūras pilī Operetes teātris aicina uz teatralizētu Valentīndienas koncertprogrammu «Mīlestības mūzika» («Musique d'amour»).

«Šī koncertprogramma ar Vīnes šarmu, kurā iekļautas skaistākās operešu ārijas un dueti, kā arī hiti no publikas iemīļotākajām operetēm un mūsu koncertprogrammām, vienlaikus būs atskats uz Operetes teātra deviņos darba gados iestudētajām programmām, jo tā veidota, ņemot vērā publikas vēlmes un Operetes teātra skatītāju lūgumus. Tā būs mūzika par mīlestību; mūzika, kuru mīlam un pazīstam,» saka Operetes teātra vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Koncertā piedalīsies Sonora Vaice (soprāns), Anta Jankovska (soprāns), Laura Purena (soprāns), Kārlis Rūtentāls (tenors) Dainis Skutelis (tenors) un Nauris Indzeris (baritons) un ... (lai paliek intrigai), Raimonds Ozols (vijole), kā arī Operetes teātra simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncertu vadīs Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Koncerta režisors Valdis Lūriņš, horeogrāfes Ieva Kemlere un Olga Spridzāne, kostīmu māksliniece Elīna Milta-Niedrāja, scenogrāfe Rasa Cirvele.

Programmā: Žana Žaka Ofenbaha Olimpijas ārija, fragmenti no Franča Lehāra operetes «Jautrā atraitne» (slavenais visu lielo pasaules operdziedoņu repertuārā esošais duets «Lūpas klusē» un «Viljas dziesma»), ārija «Tev pieder mana sirds» no F. Lehāra operetes «Smaidu zeme» u.c.

Koncerta diriģents Atvars Lakstīgala saka: «Mīlestība ir skaista kā mūzika. Un mūzika nevar rasties bez mīlestības. Gan mīlestība, gan mūzika ir mums blakus no mūsu piedzimšanas brīža līdz pat mūsu dzīves pēdējam elpas vilcienam. Mīlestība, tāpat kā mūzika var mūs gan iepriecināt, gan saraudināt. Mīlestību un mūziku var sajust, var dzirdēt, bet nevar pataustīt. Mīlestība un mūzika ir skaistākais ko Dievs ir radījis.»

Savukārt operdziedātāja Anta Jankovska (attēlā) citē Paulu Koelju, kurš teicis, ka «mīlestība ir pietiekams attaisnojums jebkurai eksistencei». Tā viņa patiešām domā. «Un nav svarīgi cik ilgi laika izpratnē tu esi savā dzīvē pieredzējis patiesu mīlestību, jo fakts, ka tas ir piedzīvots, jau ir dzīves vērts. Es esmu absolūti iracionāla visdedzīgākā mīlestības aizstāve, jo tas viennozīmīgi ir visskaistākais, kas ar cilvēku var notikt.»

Uzzini pirmais, kas interesants noticis Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā