Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 23. līdz 29. aprīlim

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Mennika un Jakovels, Kučinska un Dombrovskis, Golomazovs un Grosmans, Binde un Rozentāls
©Publicitātes foto

Tiesības mīlēt

Ceturtdien, 28. aprīlī, pulksten 18.30 Koncertzālē «Valmiera» gaidāma Valmieras teātra pirmizrāde - Aleksandra Ostrovska ainas no vientuļas sievietes dzīves «Vēlā mīla». Režisore - Māra Ķimele.

Ludmila ir sieviete, kura neprot dzīvot tikai sev. Viņas lielākā laime ir dzīvot citiem cilvēkiem. Visu savu jaunību viņa ir nodzīvojusi bez mīlestības, pat atteikdamās no sapņa būt mīlētai. Viņa nav precējusies, viņai nav bērnu, un viņas vienīgā ģimene ir viņas tēvs - slavens un cienījams advokāts, kurš nelietīgas nodevības dēļ ir bankrotējis. Kad viens jokojoties izteikts mājiens no jaunā advokāta Nikolaja pamodina Ludmilas apslāpētās ilgas pēc otra cilvēka, viņa ir gatava upurēties, nerēķinoties ar iznākumu un no tā izrietošajām sekām. Ludmilas cilvēkmīlestībā balstītā pārliecība iet līdz galam un panākt savu, tāpat kā viņa pati, ir nesalaužama: «Mīlestība man ir viss, mīlestība ir manas tiesības».

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks - Gatis Priednieks-Melnacis, muzikālais noformējums - Jānis Everss.

Lomās: Māra Mennika, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Baiba Valante, Aigars Vilims.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā