Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 30. aprīļa līdz 6. maijam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Jacuka un Novikova, Ļaha un Laicāne, Beiris un Zariņš, Fomins un «Druga Rika»

2.lapa

Reinis Zariņš: Lai arvien šī tauta dzīvo

Trešdien, 4. maijā, pulksten 16 bijušās sanatorijas «Ogre» atjaunotajā zālē (Gaismas prospektā 2/6) izskanēs virtuozā pianista Reiņa Zariņa koncertprogramma «Lai arvien šī tauta dzīvo».

Koncertpianists Reinis Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, kā arī konceptuālu starpmākslu projektu autors un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.

«4. maiju, neatkarības atjaunošanu un mūsu brīvību no lielā kaimiņa žņaugiem ir jāsvin. Šogad jāsvin vairāk, kā jebkad un apzināti jājautā sev, ko nozīmē būt latvietim Latvijā? Latviskā identitāte ir nesaraujami saistīta ar mūsu dziesmām un mūziku, tādēļ esmu sagatavojis īpašu svētku koncertprogrammu, lai mēs kopīgi varētu svinēt un novērtēt mums dāvāto brīvību,» saka Reinis Zariņš.

Koncertā «Lai arvien šī tauta dzīvo» skanēs latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa, Lūcijas Garūtas, Pētera Vaska un Ērika Ešenvalda mūzika un īsi pirms padomju okupācijas rakstītais Leonīda Breikša dzejolis «Lūgšana».

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā