Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 10 kultūras pasākumi līdz 6. maijam

***

2.lapa

4. maija Latvijas filmu maratons - klātienē un tiešsaistē

Publicitātes foto

Nacionālā Kino centra rīkotais tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons pēc divu gadu pārtraukuma atgriežas klātienes seansos kinoteātrī «Splendid Palace» un piedāvā filmas arī Rīgas apkaimēs, tomēr saglabājot arī tiešsaistes festivāla sadaļu portālā «filmas.lv» visai pasaulei.

Programmā: vairākas pirmizrādes, simtgadnieka Rolanda Kalniņa godināšana, filmas par Ukrainu, Latvijas animācija, brīvdabas seanss.

Ielūgumus uz kinoteātra seansiem var saņemt kinoteātra «Splendid Palace» kasē vai piereģistrēt elektroniski kinoteātra mājaslapā.

Latvijas filmu maratona programma šogad kinoteātrī sāksies ar režisora Rolanda Kalniņa (1922) godināšanu - Latvijas kinomākslas klasiķim maijā aprit 100 gadi, un vecmeistars solās arī pats ierasties uz seansu, kurā plānota viena «zelta klasikas» filma un vairāki pārsteigumi - gan muzikāli, gan kinematogrāfiski.

Kinoteātra Lielajā zālē šajā dienā tiks svinētas arī divu pilnmetrāžas filmu pirmizrādes. Pirmoreiz Latvijā tiks izrādīta Lailas Pakalniņas dokumentālā filma «Mājas», kas kopš pagājušā gada rudens jau demonstrēta vairākos nozīmīgos Eiropas festivālos, savukārt režisors Ivars Zviedris nupat pabeidzis dokumentālo filmu «Bahs pret Covid», kuru sāka filmēt pirms diviem gadiem, pandēmijas pirmajās dienās. Dienas sākumā Lielajā zālē plānots arī tradicionālais Latvijas animācijas filmu seanss bērniem.

Kinoteātra Mazajā zālē šogad programma tā vai citādi saistās ar Ukrainu un šajā valstī notiekošo karadarbību - tur tiks demonstrēta dokumentālā filma «Mariupole» (2016), kuras režisors, lietuvietis Mantas Kvedaravičus (1976-2022), aprīļa sākumā krita šajā pilsētā, bet vakara noslēgumā - Ukrainas spēlfilma «Baltais krauklis» (2022, attēlā), emocionāla varoņdrāma par 2014. gada notikumiem pašā karadarbības sākumā Doņeckas apgabalā.

Kinoteātra Mazajā zālē tiks demonstrēta arī dokumentālā filma «Valiant! - Brauciens uz brīvu Latviju» (2021) - iedvesmojošs stāsts par trimdas latviešu pretošanās akcijām 20. gadsimta 80. gados, nenogurstoši atgādinot pasaules valstu valdībām, ka Latvija ir okupēta.

Vakara noslēgumā līdz ar tumsas iestāšanos plānots seanss brīvdabas kinoteātrī «Splendid Garden» - Simtgades animācijas filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» (2019) ar subtitriem ukraiņu valodā.

Nacionālais Kino centrs 4. maijā piedāvās filmas arī seansiem Rīgas apkaimēs - Mežaparka Lielajā estrādē, Iļģuciemā un Imantā -, bet portālā «filmas.lv» svētku programma būs pieejama visā pasaulē - 4. maija ietvaros atbilstoši katras valsts vietējam laikam.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā