Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 7 kultūras pasākumi līdz 13. maijam

***
©Publicitātes foto

Mājas gariņi

Rīgas kultūras un atpūtas centra «Imanta» 1. stāva galerijā līdz 31. maijam skatāma Evijas Ķivules fantāziju skulptūru izstāde «Mājas gariņi».

Fantāziju skulptūru izstādē apskatāmi mazie mājas gariņi, elfu un teiku atveidi, kā arī lasāmi stāsti un izteikumi par tiem.

Pēc izglītības Evija Ķivule ir vides dizainere, šajā profesijā viņa gan nav strādājusi, jo, pabeidzot augstskolu, saprata, ka nespēj ilgstoši nosēdēt pie datora, tas atņēma enerģiju un piepildīja ar tukšumu. Apmēram pirms trim gadiem māksliniece ieraudzīja polimērmāla skulptūras un nolēma iemēģināt roku. Pasūtīja materiālus un tapa pirmie eksperimenti - formas meklējumi, materiāla pielietojums un apģērba apspēlēšana. Lielākā daļa mājas gariņu skulptūras ir tapuši pēc klientu aprakstiem vai bērnu fotogrāfijām.

«Esmu sapņotāja un fantāzijas stāstu mīļotāja jau no mazotnes. Vēl joprojām varu stundām ilgi lasīt un pazust citā realitātē. Varbūt tāpēc savos 30+ gados man ir radusies vēlme radīt un atdzīvināt kaut daļu no šiem tēliem,» saka Evija Ķivule.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centrs «Imanta» izstādi organizē tieši maijā, kad tiek svinēta arī Mātes diena un Ģimenes diena. Izstādē īpaši gaidīti mazākie skatītāji.

Izstāde apskatāma katru dienu no pulksten 10 līdz 20. Vairāk par mākslinieci un mājas gariņiem var uzzināt interneta vietnē: www.eviiart.lv.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā