Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 14. līdz 20. maijam

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Zemītis un Zariņš, Ūdris un Balode, Rinkevičs un Liepiņš, Johnny Salamander un Meldra
©Publicitātes foto

Pavasarīgi pastorāla mūzika korim un ģitārai

Sestdien, 14. maijā, pulksten 17 ģitārists Kaspars Zemītis kopā ar kamerkori «MoonBeams» diriģentes Noras Kalniņas vadībā aicina uz koncertu «Radīšana» Dobeles koncertzālē «Zinta» koncertsērijas «Radīšana» ietvaros. Koncertprogrammā skanēs pavasarīgi pastorāla mūzika korim un ģitārai.

Kaspara Zemīša virtuozā ģitārspēle un kamerkora «MoonBeams» meistarīgi sagatavotā koncertprogramma klausītājiem piedāvās pavasarīgi pastorāli meditatīvas sajūtās, skanot ģitāras solo ar Kaspara Zemīša oriģinālmelodijām un jaunākajām kormūzikas kompozīcijām kamerkora «MoonBeams» izpildījumā.

Koncertā būs dzirdamas Artura Maskata, Jāņa Lūsēna, Jura Vaivoda un Jēkaba Bernāta kompozīcijas.

Īpaša vieta koncertā būs ukraiņu izcelsmes pasaulslavenajam komponistam Valentīnam Silvestrovam, kura mūzikā īpaša uzmanība veltīta tieši pēcskaņai, kas veidojas, akordam izdziestot.

Koncerta meditatīvajā noslēgumā - «Mesa» korim un ģitārai, ko Kaspars Zemītis sarakstījis pēc VAK «Latvija» un diriģenta Māra Sirmā pasūtījuma.

«Ģitārists Kaspars Zemītis ir gan lielisks sava aroda meistars, gan patīkams kompanjons jebkādā skatuves sadarbībā. Viņa komponētā «Mesa» korim un ģitārai iemieso cilvēcīgu vienkāršību, kur varam identificēties ik viens no mums. Neskatoties uz «Mesas» īpaši zemo reģistru, mūzika ir organiska un viegli uztverama,» saka kora diriģente Nora Kalniņa, piebilstot, ka «mūsu sirdis šajā pavasarī, kad notiek cīņa starp gaismu un tumsu, jo īpaši ilgojas pēc mirdzošā gaišuma, kas caurstrāvo «Mesu».»

Savukārt Kaspars Zemītis apliecina: ««Mesa» ir mana saruna ar Dievu mūzikā. Šodien asāk kā vēl nekad mēs redzam, cik svarīga ir lūgšana un līdzjūtība, un kā mūsu garīgais spēks spēj radīt un iedvesmot šajā laikā, kad tik daudz kas pasaulē tiek cietsirdīgi sagrauts.»

Kaspars Zemītis turpina par koncertsēriju «Radīšana»: «Šī programma man ir iespēja spēlēt «Mesu» kopā ar lielisku kori, kopā ar Noru Kalniņu, kura ir ne vien «MoonBeams» vadītāja, bet arī šī kolektīva dvēsele. «Radīšana» apvieno sevī ģitāras individuālo «dziedājumu» un plašo kora skanējumu mijiedarbībā. Prieks arī dzirdēt pavisam jaunus, nesen radītus kormūzikas darbus tieši šī kora izpildījumā. Īpaši atzinīgus iepriekšējo koncertu klausītāju vārdus esam saņēmuši par skaņdarba «Melanholiskais valsis» izpildījumu. Ceru, ka gan Dobelē, gan Rūjienā un Ikšķilē tiksimies vēl ar daudz klausītājiem, kuri alkst pēc kvalitatīvas un iedvesmojošas mūzikas.»

Nākamie koncerti:

- 21. maijā pulksten 17.00 Rūjienas Svētā Bērtuļa Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas ērģeļu remontam)

- 12. jūnijā pulksten 11.30 Ikšķiles Svētā Meinarda Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā