Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 28. maija līdz 3. jūnijam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Malkovičs un Dapkunaite, Erenštreits un Šimkus, Busulis un Grantiņa, Eihe un Burāne
©Publicitātes foto

Malkovičs un Dapkunaite «Kokvilnas lauku vientulībā»

Sestdien, 28. maijā, pirmizrāde Dailes teātrī - «Kokvilnas lauku vientulībā». Pazīstamais teātra un operas režisors Timofejs Kuļabins iestudējumā ir pievērsies izcilā franču 20. gadsimta otrās puses dramaturga Bernāra Marī Koltesa daiļradei. Izrādē piedalās aktieris, Holivudas zvaigzne Džons Malkovičs un lietuviešu kino un teātra aktrise Ingeborga Dapkunaite (attēlā).

Nākamās izrādes 29., 30.un 31. maijā. 2023. gadā iestudējums dosies turnejā pa Eiropu. Izrāde būs angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Izrādes «Kokvilnas lauku vientulībā» veidošanas iesākuma fāzi janvārī līdzfinansēja tā brīža Dailes sadarbības partneris un projekta iniciators starptautiskais laikmetīgās mākslas atbalsta fonds «Teritorija». Dēļ Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu teātra sadarbība ar fondu neturpināsies. Dailes teātris noslēdzošo, finansiāli visietilpīgāko fāzi, nodrošinās no pašu ieņēmumiem, kā arī pateicoties teātra inovāciju partnera «LMT» atbalstam.

Timofejs Kuļabins ir viens no zināmākajiem jaunās paaudzes krievu režisoriem Eiropā. Kā režisors profesionālajā teātrī debitējis 22 gadu vecumā, 2006. gadā, kopš tā laika iestudējis aptuveni 30 izrādes gan Krievijas, gan Eiropas teātros, tostarp Maskavas Lielajā teātrī un Nāciju teātrī, Berlīnē «Deutsches Theater», Vupertāles operā, Cīrihes «Schauspielhaus» teātrī un Minhenes «Residenztheater».

Teātra un kino aktrise Ingeborga Dapkunaite karjeru sākusi teātros Lietuvā, tostarp leģendārā režisora Eimunta Ņekrošus izrādēs. Arvien piedalās starptautiskos teātra un kino projektos, ilgstoši sadarbojas ar angļu un amerikāņu producentiem. Ir filmējusies tādās filmās kā «Neiespējamā misija» («Mission: Impossible», 1996), «Septiņi gadi Tibetā» («Seven Years in Tibet», 1997) un daudzos BBC seriālos. Pēdējos 15 gadus Ingeborga Dapkunaite aktīvi nodarbojas ar labdarību.

Aktieris, režisors, producents un scenārists Džons Malkovičs kino nospēlējis vairāk nekā 70 lomas. Kopš 70. gadu vidus pastāvīgi strādā arī kā aktieris un režisors teātros Brodvejā, Londonā, Parīzē un citos lielāko metropoļu teātros, kur viņa skatuves partneri ir pasaules mēroga teātra zvaigznes. Par režisora darbu Malkovičam pasniegta Francijas nacionālā teātra Moljēra balva, kā arī Miltona Šulmana balva Lielbritānijā.

Dailes teātra izrādes «Kokvilnas lauku vientulībā» radošā komanda iestājas pret karu Ukrainā un prasa to nekavējoties apturēt. Izrādes režisors Timofejs Kuļabins: «Mani ir satriecis notiekošais Ukrainā. Es nekādi neatbalstu Krievijas valdības rīcību un iestājos pret karu jebkādā tā veidā. Vardarbība un agresija mūsdienu pasaulē var tikai pasliktināt jebkādus politiskus konfliktus. Es izsaku savu līdzjūtību ikvienam, kas cietis no karadarbības, un uzstājīgi aicinu Krievijas varu pārtraukt karu un pāriet uz diplomātiskām pārrunām».

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā