Neatkarīgā iesaka: TOP 8 Līgo vakara notikumi

***

3.lapa

Rīgas zaļumballe Mežaparka Zaļajā teātrī

Publicitātes foto

Ceturtdien, 23. jūnijā, no pulksten 20 līdz saullēktam Mežaparka Lielās estrādes Zaļajā teātrī notiks Līgo vakara pasākums «Rīgas zaļumballe».

Jau senlaikos latvieši ir pratuši atrast laiku, lai sanāktu kopā brīvā dabā uz deju vakariem. Kaimiņi sarunāja kopīgi doties pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Šī tradīcija ir kopta ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas ziņģes, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs.

Balle zaļumos - tā ir īpaša maģija, kad dejo visi - gan skaistā kaimiņu meita ar blakus pagasta skaistāko puisi, gan bagātais saimnieks ar sievu, gan no pilsētas atbraukušais saimniekdēls ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem…

Arī šī gada Līgo vakaru aicinām pavadīt zaļumballes noskaņās. Svētkus ieskandinās Jāņa Strazda zaļumballes grupa ar solistiem Ditu Lūriņu, Ievu Sutugovu, Ainaru Ančevski un Mārtiņu Kanteru, kuri izpildīs tautā iemīļotas dziesmas no teātra izrādēm un kinofilmām.

Tautisku noti Rīgas zaļumballei piešķirs postfolka grupa «Raxtu Raxti», savukārt jestrāki dejotāji priecāsies par grupu «Labvēlīgais tips», «Mākoņstūmēji», «Dziļi violets» un «Lauku muzikanti» klātbūtni. Balle noslēgsies ar īpašu saules modināšanas rituālu pulksten 4.30.

Jāņubērni Mežaparka Lielās estrādes Zaļajā teātrī tiks gaidīti jau no pulksten 19.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā