Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 9 kultūras pasākumi līdz 9. septembrim

***
©Publicitātes foto

Mākslas norises «Baltajā naktī»

Sestdien, 3. septembrī, Rīgā jau 17. reizi notiks mūsdienu kultūras forums «Baltā nakts».

Tā laikā galvaspilsētas centrā, Vecrīgā, Pārdaugavā, Pļavniekos, Čiekurkalnā un citviet galvaspilsētā varēs baudīt vairāk nekā 20 foruma rīkotāju sagatavotās koncertprogrammas, performances un instalācijas, kā arī izrādes, izstādes un festivālu īpašo piedāvājumu.

Atsevišķi «Baltās nakts» darbi pilsētvidē apskatāmi jau no 1. septembra. Piemēram, Ziedoņdārzā diennakts tumšajā periodā jau apskatāma audiovizuālā pilsētvides instalācija, kuras centrā atrodas vides objekts - saulriets. Katram apmeklētajam pienākot pie mākslīgās saules, tā uztvers cilvēka klātbūtni un aktivizēs audio failus, kuros ierakstīti dažādi Latvijas dzejnieku dzejoļi par sauli, kā arī Latvijas dabas skaņas.

Sestdien, 3. septembrī, no pulksten 21.00 līdz pulksten 03.00 pilsētas kanālā pie Rīgas Brīvostas pārvaldes ēkas būs skatāma optiska gaismas projekcija uz vēdekļveida ūdens ekrāna. Tajā atainotā krāšņās un izteiksmīgās projekcijas tēlu valoda vēstīs par ūdens izcelsmi, atmiņu un pirmatnējo spēku, kas stāv pretī apkārt esošajai civilizācijai.

Savukārt no pulksten 19.00 līdz pulksten 02.00 koncertzālē «Tu jau zini Kur» būs baudāma audiovizuālā instalācija «Matērija. Telpa». Instalācija ir pirmatnējās skaņas un attēla meklējumi akadēmiskajā, elektroniskajā mūzikā un video mākslā.

Īpašs muzikālās skaņas un gaismas notikums «Glāss. Einšteins. Locītavas» ar laikmetīgās dejas un cirka elementiem būs aplūkojams Āgenskalna tirgū.

Laikmetīgās mākslas performances apmeklētāji aicināti baudīt «Baltās nakts» pasākumus arī Tallinas ielas kvartālā, dejas, foto un video instalāciju «Re Vera» Skolas ielā 2, dzejas diskotēku Viesturdārzā, Arhitektu nakts izstādes un diskotēku Torņa ielā, savukārt video mākslas un mūzikas mijiedarbības spēku pasākums «Videogrāfija XVII - Space Textures XVI» gaidāms Vagonu ielā 21.

Vairākus laikmetīgās mākslas pasākumus «Baltajā naktī» piedāvās arī festivāli «Survival Kit 13» un starptautiskais jaunā teātra festivāls «Homo Novus» Vecrīgā, kā arī nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas festivāls «Skaņu mežs» Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā.

Tāpat gaidāms koncerts «Balta nakte, zaļa zāle» Mazās ģildes dārzā, Kristīnes Prauliņas (attēlā) uzstāšanās Ēbelmuižas parkā, koncertprogramma «Momentary» Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un grupas «alejas» koncerts Kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Tikmēr uz burvju triku izrādi «Baltās nakts maģija» visi aicināti kultūrtelpā «Strops» Pļavnieku bērzu birzī.

Plašāka «Baltās nakts» programma pieejama tīmekļvietnē www.baltanakts.lv un «Facebook» lapā «Rīgā notiek».

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā