Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 17. līdz 23. septembrim

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Krauze un Muktupāvels, Bulajevs un Veismanis, Sareika un Apkalna, Tropa un Šļubovska
©Publicitātes foto

Māras Zālītes jubilejas koncerts

Sestdien, 17. septembrī, VEF Kultūras pilī Latvijas spožākie mūziķi sveiks tautā mīlēto dzejnieci, dramaturģi un prozaiķi Māru Zālīti nozīmīgajā jubilejā.

Iespaidīgs solistu, instrumentālistu un kora sastāvs sniegs emocionālu un pilnasinīgu atskatu uz to Māras Zālītes daiļrades daļu, ko labākie latviešu komponisti ietvēruši mūzikā.

Koncertā «Paši skaistākie vārdi» piedalīsies Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, Anmary, Andris Ērglis, Antra Stafecka, Jānis Strazdiņš, koris «Maska» diriģenta Jāņa Ozola vadībā un Kristapa Krievkalna instrumentālā grupa

«Paši skaistākie vārdi ārstē no vienaldzības un atsvešinātības, ļauj vieglāk panest grūtību maisu, apklusināt gaušanās sirēnas un noārdīt vienaldzības čaulu. Paši skaistākie vārdi aicina mums būt. Savā zemē, tautā un valodā. Paldies, Dzejniec!» koncerta režisors Valdis Pavlovskis neslēpj pateicību par dzejnieces devumu Latvijas sabiedrībai un kultūrai, piebilstot, ka svarīga koncerta sastāvdaļa būs pašas dzejnieces atmiņu dzirkstis un fotomirkļu sajūtas, tverot Latvijas dabu gadalaiku ritumā.

Māras Zālītes dzeja devusi dvēseli un ilgmūžību daudzām populārām dziesmām kas izskanēs arī koncertā, kā arī dziesmām no teātra izrādēm «Meža gulbji», «Kaupēn, mans mīļais», «Lāčplēsis», «Sfinksa», «Tobago», «Mistērija par sapni un mīlestību», «Kā ābeļdārzs ir brīvība», «Priekules Ikars», «Indriķa hronika», «Neglītais pīlēns» u.c.

«Esmu bezgala pateicīga komponistiem, kas devuši manām dzejas rindām vēl vienu garu un laimīgu dzīvi - Jānim Lūsēnam, Imantam Kalniņam, Zigmaram Liepiņam, Mārtiņam Braunam, Raimondam Paulam, Kārlim Lācim, Uldim Stabulniekam, Uldim Marhilēvičam. Visiem nosauktajiem un visiem nenosauktajiem. Pateicos dziesmu izpildītājiem - dziedātājiem, aktieriem, koriem un koristiem, muzikantiem - solistiem un orķestrantiem, lauku kapelām un dziesmu svētku lielajam korim. Visiem, kas dzied līdzi un pat zina vārdus! Paldies! Paldies! Mēs dziedāsim šodien un rīt!» prieku pauž jubilāre Māra Zālīte.

«Māra Zālīte ir unikāla personība latviešu kultūrā - Atmodas, dziesmotās revolūcijas un inteliģences simbols. Viņas skaidrais skats un viedums bieži ir iedvesmojis un rādījis ceļu mūsu tautai laikmeta griežos. Taču Māra ir arī apburoša sieviete, ģimenes māte, starojoša personība, tādēļ koncertā akcentēsim arī šo viņas maigi sievišķīgo pusi. Esmu patiesi gandarīts pasniegt jubilārei tieši šādu dāvanu,» piebilst koncerta producents Aigars Dinsbergs.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā