Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 8 kultūras pasākumi līdz 24. septembrim  

***
©Publicitātes foto

5. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss

No 23. līdz 25. septembrim Jūrmalā notiks piektais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kurā uzstāsies kori no piecām Baltijas jūras valstīm - Zviedrijas, Somijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas.

Par «Grand Prix» ieguvēja titulu sacentīsies jauktais koris «Hägersten A Cappella» (Zviedrija), sieviešu koris «Musmari» (Igaunija), Turku Konservatorijas kamerkoris (Somija), Poznaņas Tehnoloģiju universitātes koris «Volantes Soni» (Polija), kā arī divi pašmāju kolektīvi - jauktais koris «Ventspils» un Emīla Dārziņa jauktais koris. Sestdienas īpašie viesi konkursa starplaikos būs Mārupes novada jauktais koris «Maska» (attēlā) un Ropažu novada jauktais koris «Pa Saulei», savukārt svētdien noslēguma koncertā uzstāsies vokālā grupa «Latvian Voices».

Pasākums tiks translēts tiešraidē kanālā «RigaTV24» un «Facebook Live».

Ik septembri konkurss Jūrmalā pulcē vairākus simtus koru dziedātāju no dažādām pasaules valstīm, kā arī vietējos kormūzikas interesentus un profesionāļus.

«Ļoti priecājos, ka pēc divu gadu pārtraukuma mūsu konkurss atkal varēs notikt. Protams, pa šiem gadiem pasaules kārtība ir ļoti būtiski mainījusies, taču kormūzika ir dzīva un spēj iedvesmot daudzus jo daudzus! Ņemot vērā ģeopolitisko fonu, nav pārsteigums, ka šogad dalībnieku skaits ir mazāks un to vidū lielāka interese ir tieši no Baltijas jūras valstīm,» stāsta konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols (attēlā).

«Mūsu mērķis nav mainījies - mēs arvien vēlamies veicināt Latvijas kā kultūrvalsts atpazīstamību un ilgtermiņā veidot kvalitatīvu starptautisku koru konkursu ar ambīciju tuvākajā nākotnē kļūt par prestižā Eiropas koru «Grand Prix» posmu,» turpina Jānis Ozols.

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija. Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: «Grand Prix» jeb 1. vietas ieguvējs saņems mākslinieces Gintas Grūbes veidoto Jūrmalas pilsētas kausu un «Latvijas Valsts meži» Lielo balvu - 3500 eiro; 2. vietas ieguvējs - 2000 eiro naudas balvu, bet 3. vietas ieguvējs - 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva (500 eiro), Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī Skatītāju simpātijas balva.

Konkursa programma:

23. septembrī pulksten 20.00 - Atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

24. septembrī pulksten 11.00 - Obligātās programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē

24. septembrī pulksten 17.00 - Brīvās izvēles programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē

25. septembrī pulksten 11.00 - «Grand Prix» fināls, Noslēguma koncerts un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Ieeja visos pasākumos - bez maksas. Noslēguma koncertā nepieciešama bezmaksas ieejas karte, kas pieejamas Dzintaru koncertzāles kasē (vietu skaits ierobežots).

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā