Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 28. janvāra līdz 3. februārim

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Liepiņš un Zīvere, Šūmane un Zaļupe, Frolova un Plotņikova, Paradžanovs un Paronjanca
©Publicitātes foto

Kristīnes Opolais solokoncerts

Pēc desmit gadu pārtraukuma izcilais soprāns Kristīne Opolais (attēlā) piektdien, 3. februārī, atgriezīsies Latvijas Nacionālajā operā, lai sniegtu solokoncertu Latvijas Nacionālās operas orķestra pavadījumā un Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā.

Koncerts būs veltījums Andreja Žagara piemiņai, un tajā skanēs Džakomo Pučīni, Frančesko Čilea, Žorža Bizē un Antonīna Dvoržāka mūzika.

“Ar nepacietību gaidu tikšanos ar manu mīļoto publiku šajā īpašajā teātrī, kurā uzsāku savu mākslinieces ceļu. Dziedāšu ārijas no manām mīļākajām Frančesko Čilea, Džakomo Pučīni, Žorža Bizē un Antonīna Dvoržāka operu lomām - gan labi zināmām, gan jaunām,” saka Kristīne Opolais.

“Šo īpašo vakaru es no visas sirds veltu bijušā Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētāja Andreja Žagara piemiņai. Viņš daudzus gadus bija man tuvs draugs un mentors. Mūs vienoja īpaša saikne, es pilnībā uzticējos viņa padomiem, kā veidot manu dziedātājas karjeru. Esmu ļoti pateicīga par visām skaistajām iespējām, ko viņš man devis. Man Andreja vienmēr pietrūks, tāpēc nevaru iedomāties labāku veidu, lai godinātu viņa piemiņu, kā atkal koncertēt uz LNO skatuves. Šajos dzīves un mākslas svētkos ceru satikt daudzus no jums,” saka Kristīne Opolais.

Starptautiski pieprasītais latviešu soprāns Kristīne Opolais ir ieguvusi izcilas dziedošās aktrises slavu. Viņas sniegumu klausītājiem ir iespēja regulāri baudīt Metropoles operā Ņujorkā, Vīnes Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā, Milāna “Teatro alla Scala”, Cīrihes opernamā, Londonas Karaliskajā operā un citviet. Māksliniece sadarbojas ar tādiem diriģentiem kā Daniels Bārenboims, sers Antonio Papano, sers Saimons Retls, sers Marks Elders, Andris Nelsons, Fabio Luizi un Kirils Petrenko. Viņas sniegums fiksēts neskaitāmos CD un DVD ierakstos, kā arī tiešraidē demonstrēts kinoteātros visā pasaulē Metropoles operas īstenotā projekta “Live in HD” ietvaros.

No 2003. līdz 2007. gadam Kristīne Opolais bija Latvijas Nacionālās operas soliste. Māksliniece ir divkārtēja Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte (2006, 2011).

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā