Neatkarīgā iesaka: Kultūras pasākumi līdz 3. februārim, apmeklējami bez maksas

****

2.lapa

Barikāžu laika atmiņu un pārdomu pēcpusdiena

Publicitātes foto

Svētdien, 29. janvārī, pulksten 14.00 ikviens interesents tiek aicināts uz atmiņu un pārdomu pēcpusdienu “Skats no “aizkulisēm”. 1991. gada barikāžu laiks muzejā un Doma baznīcā”.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja esošie un bijušie darbinieki atcerēsies un veidos atmiņu mozaīku par darīto un pieredzēto pirms 32 gadiem, 1991. gada barikāžu laikā.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs un Doma baznīca (Rīgas Doms), kas tolaik vēl bija muzeja struktūrvienība, atradās notikumu epicentrā, ar aktīvu līdzdalību un atbalstu barikāžu dalībnieku atbalstīšanā un aprūpēšanā, to īpaši neafišējot. Muzeja darbinieku iesaiste bija būtiska. Tagad, pēc 32 gadiem, viņi un viņas ir apņēmības pilni, atcerēties un stāstīt. Kā nolēma, ka Doma baznīca atvērs barikāžu dalībniekiem, kā muzeja telpās tika izmitināti barikāžu dalībnieki, kur un kā sagādāja un gatavoja ēdienu Vecrīgas sargiem, u.t.t. Muzeja stiprie vīri bijuši iesaistīti arī pirmo zemessardzes formējumu tapšanā. Cilvēciskā pašatdeve, arī pretrunas, arī drosme.

Atmiņās par 1991. gada janvāra notikumiem piekrituši dalīties Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja esošie un bijušie darbinieki: Imants Zauls, Ligita Kalniņa, Silvija Voite, Dace Strazdiņa, Maija Stefane, Ruta Bērziņa. Arī citi notikumos iesaistītie aicināti piedalīties atmiņu pēcpusdienā ar saviem stāstiem. Latvijas valsts un Rīgas vēsturē tik nozīmīgā laika notikumu ir svarīgi izzināt un katru tā epizodi saglabāt.

Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990. gada 4. maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim.

Dalība atmiņu un pārdomu pēcpusdienā - bez maksas.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā