Komentāri: Bordāna NĪN atlaižu sistēmā saskata draudus pašvaldību budžetiem

30.07.2020. Jānis Lasmanis
 
DDadzis
Pašvaldību virsaiši un svīta nobijusies ka pietrūks naudas viņu algām.Tas ka minimālo algu saņēmējiem NĪN atlaides ir liels atbalsts ,tas viņus nesatrauc.Pašu maciņš tuvāks.
30.jūlijs 2020, 10:29 Atbildēt
IIzpārdodim latvijas zemi
Vislielakie ieguveji bus biezie ,korumpanti ,dienaszagli ,oikisti , lauku reņgedaji ar savam suņu būdam labi ja ieekonomes paris desmit e gadā taču samaksās tukstošus lar lauksaimniecibas zemi lidz ar to sedzot simttūkstošnieku majokļu ipašniekus ! Maksās lauku nabagi un šāda situacija būs spiesti pārdot savu zemi ,protams ,arzemniekiem jo vietejie nav konkuret spejigi maksāt!
30.jūlijs 2020, 12:21 Atbildēt
ŠŠis modelis
,kad par katru deklarēto adresē 100 000, jau ir stipri labāks. Tad pat tie, kas nav nodevuši īpašumus ekspluatācijā, to izdarīs. Un arī šī joma laika gaitā tiks sakārtota. Mēs par.
30.jūlijs 2020, 11:49 Atbildēt
MMuti ciet
Kādas pašvaldības var būt totalitārā valstī !? Būs tieša pentagona parvalde no sammervelsa ielas , sapratāt mērgļi ? Tūlīt vel feldēzelis svabriks ievedis pasaules asinainos demokratizatorus un pastaliņām uz visiem laikiem iemācīs ģermokrāķiju !
30.jūlijs 2020, 12:15 Atbildēt
LLai nošpiko no kaimiņvalstīm
Lietuva var, Igaunija var neiekasēt nodokli par vienīgo nekustamo īpašumu vai arī noteikt mazu procentu tam, tikai Latvija aprobežoti, necenšoties pielāgoties reālajai situācijai valstī nemitīgi un negausīgi cenšas šo nodokli celt, tā teikt, zāģējot zaru uz kura paši sēž - jau tagad tauta knapi spēj samaksāt šo nodokli, kas būs pēc dubult un trīskāršošanas?! Ļoti netālredzīga un neprofesionāla valdības pozīcija. Atcelt NĪN pavisam nevajag, bet piemērot minimālo likmi vienīgajam īpašumam gan vajag. Kaut kā Igaunija un Lietuva ar to klusi un veiksmīgi tiek galā - viņiem gudrāki un izglītotāki valstsvīri, vai? Taču paņemiet jau gatavu un labi strādājošu NĪN modeli no Lietuvas vai Igaunijas, vai kko pa vidu. Nu taču nevar būt tik stulbi, ar vienīgo domu apsēsti, kā tikai palielināt NĪN un neatcelt krāpniecisko OIK.
30.jūlijs 2020, 14:10 Atbildēt
RRitenis jau ir izgudrots
Visi iespējamie varianti saistībā ar nekustamā īpašuma nodokli jau sen pasaulē ir izdomāti, atliek paņemt jau gatavus variantus un pārņemt pie mums. Kaut vai tepat blakus Igaunija un Lietuva, ritenis no jauna nav jāizgudro.
30.jūlijs 2020, 14:14 Atbildēt
ŠŠokējoši
Tas, kas notiek Latvijā ar un ap nekustamā īpašuma nodokli ir sajūta, ka tā ir kā tāda liela kaitniecība valstij - tauta jau ar grūtībām maksā NĪ nodokli (arī nenormāli lielo OIK bija spiesta maksāt, nu ir mazāks). Ja pie esošajām NĪN likmēm gadā jau ir ap 5000 (!!!) nekustamā īpašuma atsavināšanas lietu par konkrētā nodokļa nemaksāšanu (nespēju to samaksāt), tad kas būs, kad to dubultos un trīskāršos? Cik ļoti vajag nemīlēt savu tautu, lai visu laiku klaji ņirgātos par to. NĪ nodokļa būtisks pieaugums ir tiešā veidā ņirgāšanās.
30.jūlijs 2020, 14:22 Atbildēt
ffakts
Nabagi nedzīvo simtiem tūkstošu vērtos īpašumos, bet par parastu dzīvokli vai mājeli samaksāt nespēj tikai pēdējais plencis.
30.jūlijs 2020, 18:30 Atbildēt
LLamuvārds visās valodās
Atkal Latvijas gudru un profesionālu lēmumu izstrādāšanas un pieņemšanas ziņā klaji impotentā valdība taisās pieņemt Latvijas tautai šokējošas nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu.
30.jūlijs 2020, 14:26 Atbildēt
IIr apnikusi
šokējošu, protams.
30.jūlijs 2020, 14:40 Atbildēt
TTā lūk
Vienīgajam īpašumam ir jāpiemēro minimālā nodokļa likme. Punkts un āmen. Ir kaimiņvalstis, kas ir spējīgas gan attiecīgo nodokli vienīgajam īpašuma atcelt vispār, gan sab.transports par velti u.c. Bet nu tur ir vajadzīga inteliģence, profesionalitāte un valstiska domāšana, lai varētu gudri, valstija nekaitējot, izdomāt kā atcelt šo nodokli vienīgajam īpašumam. Bet nu tur ir vajadzīga izglītība, saimnieciskums, kompetence, profesionalitāte un lkm mazliet arī mīlēt un cienīt savu tautu. Mūsējiem mazspējniekiem augstākā pilotāža un tikai ar lielu bukņīšanu gadu garumā būtu spēja izspiest ieviest samazinātu likmi vienīgajam nekust.īpašumam.
30.jūlijs 2020, 14:33 Atbildēt
PPrieks par kaimiņiem
Žēl, ka blakusvalstīs ir gudrāki, godīgāki, kompetentāki un profesionālāki politiķi un valstsvīri. Žēl par mums, par viņiem prieks, vismaz viņiem ir. Arī jautājumā par nekustamā īpašuma nodokli. Par mūsējiem ir liels kauns - par alkatību un nekompetenci, nespēju valstiski domāt u.c.
30.jūlijs 2020, 14:37 Atbildēt
IIr apnikusi
Ir apnikusi tā mūsējo totālā impotence ko profesionāli un ātri risināt, es domāju gan valstij, gan tautai draudzīgi.
30.jūlijs 2020, 14:38 Atbildēt
VViss ir vienkārši
Ak, Dievs, cik var muļļāt - vienīgajam nekustamajam īpašumam samazinātu (minimālo) nodokļa likmi un visi apmierināti - valsts saņem nodokļus, tauta laimīga, jo spēj tos samaksāt un nebaidās par nākotni savā īpašumā,
30.jūlijs 2020, 14:43 Atbildēt
LLabs
10+
30.jūlijs 2020, 14:43 Atbildēt
aaha
Visi apmierināti - Karginu dzimta nemaksā par savu Jūrmalas villu, opis par pussabrukušo mājiņu Rogovkā.
30.jūlijs 2020, 18:33 Atbildēt
oopis no laukiem
Kadastrālās vērtības nevar balstīt uz spekulantu ģenerēto NĪ virtuālo cenu burbuļa bāzes,to jau lieliski pierādīja "veiksmes" stāstnieka Dombrovska izprovocētā 2008.gada krīze,kad tā vietā lai devalvētu latu,nosakot tam peldošu brīvā tirgus kursu,ko silti ieteica SVF,Dombrovskis lika tautai savilkt jostas.Cilvēku masveidā ņemtie kredīt mājokļu iegādei spekulantu pūstajam virtuālo cenu burbulim plīstot no zelta karietes pārvērtās par bezvērtīgu "ķirbi" un tad atklājās,ka paņemtie kredīti ir vairākas reizes lielāki ,nekā jaunā mājokļa faktiskā vērtība reālās cenās. Rezultātā iemaksātā nauda tika anulēta,mājokļi atņemti un nelaimīgajiem kredītu ņēmējiem neatlika nekas cits,kā asarām acīs doties emigrācijā uz valstīm kuru valdības vēl nebija zaudējušas veselo saprātu,lai tur pelnītu naudu un turpinātu atmaksāt bankai kredītu .Pašlaik briest šī scenārija otrā sērija,tikai cita "veiksmes stāsta" stāstnieka - bordāna izpildījumā.
Visas šīs jezgas patieso mērķi izteica zeks Mārtiņš Bondars ,kurš sodu par Krājbankas novešanu bankrotā ,izcieš vadot Saeimas budžeta komisiju un kurš TV 24 diskusijā skaidri pateica,ka nodokļus jāceļ tur kur tos vieglāk paņemt un grūtāk noslēpt,tāpēc NĪ ir ideāla vieta,tāpat kā ari budžeta naudu var ietaupīt atņemot siltas pusdienas mazajiem skolnieciņiems skolās. Tā ir gangsteru,nevis valstsvīru logika,bet ,diemžēl,tādi mums ir tie kas sevi ļoti grib dēvēt par"valstsvīriem" un "valstssievām"!
31.jūlijs 2020, 10:23 Atbildēt
KKremļaKrancis
Nekādu atlaižu nebūs, maksās papilnu programmu un nav ko skatīties uz citiem.
1.augusts 2020, 22:53 Atbildēt