Armands Krauze: Pašvaldību vēlēšanās mēs uzvarēsim!

13. martā notika ikgadējais Latvijas Zemnieku savienības kongress, kurā par Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju atkārtoti un pārliecinoši ievēlēja pašreizējo partijas vadītāju, Saeimas deputātu Armandu Krauzi.
15.03.2021. NNeatkarīgā
 
©Ģirts Ozoliņš/F64

Uz Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja amatu kandidēja arī LZS priekšsēdētāja vietnieks Ringolds Arnītis un parlamenta deputāts Viktors Valainis. Par Armandu Krauzi nobalsoja 91 no kongresa delegātiem, par Ringoldu Arnīti - 53, bet par Viktoru Valaini nobalsoja 29 delegāti. Savukārt vēlot Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja pirmo vietnieku, neapstrīdamu kongresa delegātu atbalstu ieguva bijušais ilggadējais LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, bet par Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja otro vietnieku pārliecinoši tika ievēlēts Viktors Valainis. Uz Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja vietnieku amatiem kandidēja, taču mazāku balsu skaitu ieguva arī Ringolds Arnītis, Jānis Dūklavs, Hardijs Vents un Uldis Augulis.

Vēlot LZS valdi, no Vidzemes apgabala tika ievēlēti Normunds Audzišs un Hardijs Vents, no Zemgales apgabala - Andris Rāviņš un Rita Vectirāne, no Rīgas apgabala - Lienīte Caune un Dairis Kandelis, no Latgales apgabala Edgars Mekšs un Aigars Pušpurs, bet no Kurzemes apgabala - Dainis Karols un Vineta Ķine.

Pēc būtības 2021. gada Latvijas Zemnieku savienības kongresā partijai bija jāizšķiras par diviem svarīgiem jautājumiem. Pirmais bija par sadarbību ar partiju “Latvijai un Ventspilij”. Netieši uz šādas sadarbības pārtraukšanu kongresā aicināja pretendents uz LZS priekšsēdētaja amatu Ringolds Arnītis, kurš savā priekšvēlēšanu runā īpaši uzsvēra, ka LZS ir apzīmogota “ar korupcijas zīmogu", tāpēc zemnieki un cilvēki laukos "par mums vairs nebalso". Pret to iebilda Armands Krauze, atgādinot, ka valdības pašreizējā darbība ar korupcijas zīmogu jau ir apzīmogojusi nevis LZS, bet gan visas valdības koalīcijas partijas. Armands Krauze norādīja, ka valdošā koalīcija pašlaik demonstrē nekompetences paraugstundu Covid-19 vakcīnu iepirkumos un potēšanas procesā, ka valstī pie varas esošo nekompetence ir novedusi pie veselības nozares pārslogotības un finanšu trūkuma, ka nespēja pieņemt savlaicīgus un loģiskus lēmumus ir novedis pie tā, ka “Latvijā ir divreiz mazāks vakcinēto skaits nekā mūsu kaimiņiem Igaunijā un Lietuvā”. Tāpēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītā valdība simtiem tūkstošu eiro tērē, lai “aizbāztu cilvēkiem mutes un aizmālētu acis”.

Pēc ievēlēšanas par Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju Armands Krauze uzsvēra, ka Latvijas Zemnieku savienības un Zaļo un zemnieku savienības mērķis ir šovasar uzvarēt vēlēšanās vismaz 25 pašvaldībās.

“Pašvaldību vēlēšanās mēs uzvarēsim,“ uzskata Armands Krauze.