Komentāri: Miljons nokaltušu koku Rīgai

09.06.2021. Arnis Kluinis
 
aaga
Tur nav jābūt kokiem!!! No sākuma uzliek metāla barjeras , pēc tam rēķina , cik tālu no ceļa var stādīt kokus! Ja grib stādīt dzīvībai bīstamus kokus , tad jārēķinās ar sekām.
9.jūnijs, 9:36 Atbildēt
mmežus jāpārzina valstij
Nevis Rīgai.
9.jūnijs, 15:09 Atbildēt
WWww
Pēdējā laikā daudz koku iet bojā, bet Rīgā tos kopj arboristu firma kuri tik noplēš naudu. Vecām liepām jāsaīsina un jāveido vainagi, nevis jāizcērpj no apakšas līdz galotnei, kā rezultātā koks neatjaunojas. Vecās liepas pēc no zāģēšanas sadzen atveses, izvēlas brangāko un koks ataug, bet nē, viņu izfrēzē vai izspļauj lai tik iznīdētu un tad stāda vecus apsūnojušus kokus. Prātiņ nāc mājās, bet eko projektiem nauda nāk un nāk.
30.jūnijs, 21:49 Atbildēt
DDieva darbi
Pat Rīgas koki kalst no kauna par Rigas steķīša veiktajām karogu apgānīšanām ....
9.jūnijs, 9:39 Atbildēt
ZZigurds tam ar Dieva darbiem
Lai tev mēle nokalst par ķengāšanos ? Anonīms esi drosmīgs??? Visu cieņu Staķa kungam par drosmi un patriotismu.
9.jūnijs, 10:24 Atbildēt
AAsd
"apgānija" kolhoza lopkautuves karogu!
24.jūnijs, 10:07 Atbildēt
PPolis
Staķa un Rinkeviča kungi savu drosmi varēja rādīt kaut vai Daugavpilī pie Baltkrievijas konsulāta, nevis Rīgas centrā miesassargu pūļa ielenkumā. Daugavpilī viņiem bez drosmes noderētu arī sprintera dotības.
9.jūnijs, 11:42 Atbildēt
EEdgariņš
Zigurdiņ , kāds sakars cienijamam Staķa kungam ar karogu apgānītaju Rīgas steķiti ?
9.jūnijs, 11:11 Atbildēt
SSkaudības Dievs
Lūdzu, nesludini Bībeles viltus Dievu!!!
9.jūnijs, 10:25 Atbildēt
PPravietisnejaukais
Ja Skolnieciņš attaisa miskastes vāku... viņam arī tur pretim lūkojas "bībeles viltus dievs".
Skolnieciņš drīz dabūs baudīt savus nešķīstības augļus... .
9.jūnijs, 11:21 Atbildēt
SSkaudības Dievs
Pravietinejauko, man Tavs viedoklis neinteresē. Man krustnešu ticības mantinieku viedokļi neinteresē. Okupantu kājslauķi, Tu vari iet bekot uz Izraēlu kopā ar savu Bībeles viltus Dievu!!! Varēsi tuksnesī lasīt beciņas un skaidrot Bībeli ebrejiem...
Ar zaļu un kuplu skaudību, Skaudības Dievs
9.jūnijs, 12:47 Atbildēt
ssauklis
jau ari bija tikai idiotiem domāts jao nav pilsētā tik daudz nemaz "brivas vietas"lai sastaditu tik daudz koku, un ari stadu audzetavas nemaz tadu apjomu nespētu uzreiz piegādāt
9.jūnijs, 9:42 Atbildēt
PPiebilde
Pavisam nesen arī Imantā tika stādīti koki. Tur, kur šo koku jau ir ļoti daudz - Imantas meža ( parka) priekšā. Tur pat netālu pirms kāda gada kaut kādi koki tika izcirsti, lai būvētu daudzstāvu mājas. Tajā vietā stādit kokus var tikai tad, ja tos kokus jāstāda tikai stādīšanas dēļ. Otrkārt, ja jau tur stāda kokus, tad varēja to likt darīt tai būvfirmai, kura tur mežā ( parkā?) izcirta dažus kokus, lai būvētu mājas, bet to dara Dome par nodokļu maksātāju naudu.
9.jūnijs, 9:58 Atbildēt
PPadomā
Jā, mums Imantā nebija lielas vajadzības pēc šiem kokiem! It sevišķi, ja konkursā uzvarēja Itālijā bāzēta firma. Ir milzum daudz neskaidrību ar galvaspilsētas apzaļumošanas plāniem.
9.jūnijs, 10:56 Atbildēt
VVispār
Izcili stulbi ir izcirst jau sen izaugušus , vidē iedzīvojušos kokus, ar dziļām saknēm un vietā stādīt "dižstādus" no citām zemēm atvestus kokus - tur, pirmkārt, ir cits klimats, citas variācijas mums pazīstamām koku sugām, citi apstākļi un citi kaitēkļi. Mums netiek laistīti apstādījumi un seklām saknēm izdzīvot pie uzkarsuša asfalta, +40 grādos, ilgstoši bez ūdens, ziemā sāls un ķīmija, ir gandrīz neiespējami. Liepas tika stādītas kādreiz tāpēc, ka tās atbilst Latvijas ainavai, ir ļoti izturīgas, kā arī priecē ziedēšanas laikā ar savu smaržu.Patlaban stādītie "dižstādi"ir tikai naudas apritei un nekam citam.Labāk centīsimies saglabāt un parūpēties par to, kas ir, nevis alkatībā iznīcināsim visu un tad stādīsim no jauna.Pat iestādot "dižstādu"par koku tas kļūs pēc gadiem 20. Par koku nekļūs nekad dekoratīvie pīlādži, ko mēģina iebakstīt nocirstu Latvijas bērzu, priežu liepu, ozolu vietā.
9.jūnijs, 12:16 Atbildēt
aaka saka
Stādīt lielus kokus ir veltīga naudas izšķērdēšana.
9.jūnijs, 9:58 Atbildēt
GGrētatūnberga
Nākošreiz varbūt stādiet palmas?
9.jūnijs, 10:02 Atbildēt
RRiebjas
Visus šos notikumus tad nu varētu saukt par koku afēru, Be, kā lasām rakstā, kokiem pa vidu grozās arī lielas naudas summas, un visādas aktīvu partiju locekļu intrigas. Un visbeidzot - tā ir ņirgāšanās par tiem, kas partijām šo naudu sapelna... Un ne jau šīs naudas iedalalītāji partijām to dara. Tur atkal ir citas personas.
9.jūnijs, 10:07 Atbildēt
NNo Purvciema
Varbūt šis domes sastāvs būs jēdzīgāks par iepriekšējo, kaut gan , skatoties, kā tiek izķēzītas Rīgas ielas, rodas šaubas par šīs domes kompetenci. Pirms 12 gadiem RD ar NA vadību priekšgalā sastādīja Nīcgales ielā liepiņas, kuras saaugšas, vasarā zied , smaržo un priecē ar savu zaļumu. Laikam koki jāstāda saimniekiem, tad tie aug.
9.jūnijs, 10:19 Atbildēt
SSkaudības Dievs
Nevajag Rīgu ar sāli kaisīt. Rīga nav Maskava.
9.jūnijs, 10:27 Atbildēt
nnu ja
nu neliumīgās RD un staķenes izdarības...! Viss cietīs un cieš fiasko! Jo visi darbi darīti tiaki ar domu par bagātības vairošanu, bet ne par kopēju tautas labumu!
9.jūnijs, 10:47 Atbildēt
PPadomā
manuprāt, šim stāstam kājas aug no aptuveni 2 gadus senām peripetijām RD.
9.jūnijs, 10:59 Atbildēt
IInta
Ka tik to nodokļu maksātāju naudu varētu ar pompu apgūt, neatskaitoties par rezultātu....
TE nu tas gadījums, kad tāds profu darbs pats ar neapbruņotu aci ir saredzams...
Citviet tikmēr izcirta dajebkuras senu koku gatves ar skubu 0 janajiem & dullajiem koki skrienot virsū.... Visā EU neskrien, bet Latvijā skrien....
:(
NU ja, Vācijas koki gan ļoti labi atklimatizēti Latvijas esktremālajiem apstākļiem tajā Krasta ielas autostrŗādē. Kaut kā nav manītas tādu koku joslas Vācijas autobānā....
9.jūnijs, 11:45 Atbildēt
IInga Seredjuka
Stāsts ir par neprofesionalitāti. Un naudu,protams, arī!!!!
9.jūnijs, 11:54 Atbildēt
MManga Serdjucka
Precīza diagnoze.
9.jūnijs, 12:44 Atbildēt
DDace
Apkārt vajag sabāzt pupu sēklas, tās stīgojošās, lai vismaz zaļums. Kāds zaru vainags, tādām jābūt sakņu kamolam. Piebrauktu ar cisternu un laistītu, bet nu nekā.
9.jūnijs, 12:18 Atbildēt
SSkaudības Dievs
Dace, Nila Ušakova un partijas "Saskaņa" dēļ Rīgā pat koki neaug. Tā notiek, ja tauta ievel Kangarus, kas danco pēc Kremļa stabules.
9.jūnijs, 12:58 Atbildēt
PPaklausības stundas
Bērzus vispār nedrīkst stādīt gar ielu malām. Agresīva sakņu sistēma un slimību ieņēmīgi. Kur bija prāts, kurš projektēja šos apstādījumus.
Man jau patīk optimisms, saknes esot dzīvas...Dzīvi ir arī kaitēkļi kas uzmetīsies novājinātajiem kokiem.. Un vai tad sāli kaisīs mazāk?
Bija jāstāda pavasarī... kas no tā mainīsies? Vai koki vispār ir aplaistīti pirmajā augšanas gadā?
Ir jāizvēlas koku sugas ,kuras pacieš paaugstinātu sāļu saturu - pīlādžu sugas,, papeļu vīrišķie kloni,holandes un platlapu liepas.
Ir jāizvēlas stādīt kokus 2-3 metrus attālumā no brauktuves. Mazāk sāls iedarbība,,kokus netraumēs stastumtais snegs ziemas laikā.
Lūk rekomendācijas un pamatotas. Par baltu velti.
Bet jūs jau aicināsiet ekspertus kuriem maksāsiet naudu, bet eksperti otkatu, bet tie kas šos sūdus sataisīja, nobendēja kokus paliks amatos un dzīvos bez bēdu.
9.jūnijs, 15:03 Atbildēt
AAstra
Super!
Prieks, ka šai pasaulē vēl ir gudri un godīgi cilvēki!
Politiķiem un ielikteņiem, laizītājiem nesaprast kas ir dārzkopība!
9.jūnijs, 19:00 Atbildēt
ddemaga
jkp--- nekādu ilūziju par to bandu
9.jūnijs, 15:23 Atbildēt
ttā jau
Rīgā drīz varēs rakt sāli
9.jūnijs, 18:44 Atbildēt
PPirktspēja
Tādi tie valdības suhofrukti. Atspoguļojas.
10.jūnijs, 6:35 Atbildēt