Rīgas stabiņu mazgāšanai tērē tūkstošus

Stabiņi Rīgas ielās parādījās jau pērn, taču rīdzinieki tos tā pa īstam pamanīja, kad tos uzstādīja Rīgas centrā un sāka mazgāt. Nepilnu četru mēnešu laikā stabiņu apkopei jau ir iztērēti aptuveni 24 tūkstoši eiro.
01.11.2021. Ilze Šteinfelde
 
©Ģirts Ozoliņš/F64

Atbilstoši 2020. gadā noslēgtajam līgumam “Ceļa norobežojošo elementu uzstādīšana un demontāža Rīgā” Rīgas domes Satiksmes departaments 2020. gadā uzstādīja 1635 lokanā plastikāta stabiņus un 2021. gadā uzstādīja 627 stabiņus.

“Tomēr stabiņu skaits pilsētā ir lielāks, jo tie tika uzstādīti arī pirms 2020. gada, kā arī tie tiek uzstādīti dažādu būvprojektu ietvaros, kā arī ierīkojot velojoslas četros maršrutos ar satiksmes organizācijas tehniskajiem līdzekļiem. Tāpat stabiņus īpašumiem piegulošajās teritorijās var uzstādīt arī zemes īpašnieks, piemēram, pie lielveikaliem, slimnīcām un citviet,” Neatkarīgajai atklāj Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora biroja galvenā referente Lelde Rudzika.

To, vai ir bijuši gadījumi, kad stabiņi tiek nolauzti, Lelde Rudzika nezināja teikt, jo Rīgas domes Satiksmes departaments neveic šādu gadījumu uzskaiti. Noslēgtais līgums paredz nolauzta vai bojāta plastmasas stabiņa vai gumijas atdures atjaunošanu.

Neatkarīgā jau rakstīja, ka no 11. jūnija līdz 1. septembrim tika veikta 1344 lokano plastikātu stabiņu apkope, kas kopumā izmaksājusi 18 560 eiro. Savukārt septembrī stabiņu apkopei iztērēti 5593 eiro bez PVN.

“Norādām, ka stabiņu apkope neietver tikai paša stabiņa nomazgāšanu, bet arī apsekošanu, materiālu, darbaspēku un citas ar apkopi saistītas izmaksas,” sacīja L. Rudzika. Šī gada līguma kopējā summa par stabiņu apkopi ir 39 095 eiro (bez PVN), četros mēnešos iztērēti jau teju 24 tūkstoši eiro, tas ir, puse no visam gadam atvēlētās summas.

“Stabiņu apkope notiek atbilstoši reālajai situācijai, pārsvarā tīrot tikai tos stabiņus, kad tas ir nepieciešams satiksmes drošības nodrošināšanai. Stabiņu apkope neietver tikai paša stabiņa nomazgāšanu, bet arī apsekošanu, materiālu, darbaspēku un citas ar apkopi saistītas izmaksas. Stabiņi netiek mazgāti katru dienu, un netiek mazgāti arī pilnīgi visi ielās uzstādītie stabiņi. Atbilstoši tehniskajai specifikācijai ceļa norobežojošo elementu vizuālo apskati veic vienu reizi nedēļā. Ja apskates laikā tiek konstatēts, ka kāds no stabiņiem ir netīrs un nav redzami atstarojošie elementi, tādējādi apdraudot satiksmes drošību, nekavējoties tiek organizēta tā attīrīšana. Ja apsekošanā konstatēts, ka stabiņš ir netīrs, bet neapdraud satiksmes drošību, tad tā mazgāšana tiek veikta vēlāk - vidēji reizi mēnesī,” iepriekš Neatkarīgajai stāstīja Lelde Rudzika.

Stabiņu apkopšanu veic SIA “AVS Latvija”, ar kuru Rīgas domes Satiksmes departaments 2021. gada 11. jūnijā ir noslēdzis līgumu. Kopējā līguma summa ar PVN 47 305,19 eiro. Līgums ir spēkā līdz noteikto saistību izpildei, kas ir ne vēlāk kā līdz 2022. gada 10. jūnijam.

Pēc “Firmas.lv” informācijas, uzņēmums “AVS Latvija” reģistrēts 1994. gadā un darbojas satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanas jomā. Firma pieder Vācijā reģistrētajai kompānijai “AVS Verkehrssicherung”.