Komentāri: Veselības nozarei nākamgad papildus vajag 700 miljonus eiro

09.06.2021. Inga Paparde
 
aandis
jārēķina nevis % no IKP bet gan no valsts budžeta izdevumiem, un tad ši nauda no 10 miljardiem ir diezgan liela
9.jūnijs, 8:46 Atbildēt
NNja
Interesanti, kā tiks galā ar šādiem pielikumiem un nozarei tērējamo summu palielinājumiem pie krītošas ekonomikas.
9.jūnijs, 10:30 Atbildēt
aaijA
Cik ilgi : 1) Veselības ministrijas valsts sekretāres vietnieks finanšu jautājumos ir Boriss Kņigins , 2) turpināsies Latvijas tautas pieradināšana ASV veselības aprūpes modelim, 3) turpināsies reālās situācijas medicīnā Latvijā slēpšana ???
9.jūnijs, 10:33 Atbildēt
JJānis Felsbergs LPF Valde
Apvienības A/P pirmsvēlēšanu solījumi veselības nozarē un to reālā izpilde pēc Saeimas vēlēšanām, vadot veselības nozari:
"Mēs uzskatām, ka tiesības laikus saņemt veselības aprūpi ir vienas no cilvēktiesībām. Mūsu vīzija ir no budžeta finansēta kvalitatīva veselības aprūpes sistēma, kas pieejama katram Latvijas iedzīvotājam neatkarīgi no viņa rocības un dzīvesvietas. Jābūt skaidri saprotamiem veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas nosacījumiem - apjoms, gaidīšanas laiks, nelieli līdzmaksājumi. Veselības aprūpes sistēmas centrā jābūt pacientam. Medicīnas darbiniekiem ir jābūt pienācīgi atalgotiem un publiskās veselības aprūpes iestādes ir jāpārvalda efektīvi un profesionāli. Valstij jāiegulda sabiedrības veselības veicināšanā un slimību profilaksē."
Praksē 2021.gada budžetā nav paredzēts neviens eiro pacientiem veselības uzlabošanas pieejamībai, kā minēts rakstā. Un izskatās, ka tas turpināsies arī 2022. un vēlākos gados.
9.jūnijs, 11:27 Atbildēt
jjanis
es gan ticu, ka mediķi to naudu apgūs, apgūtu pat 100 reizes lielāku summu. Medicīna nedrīkst būt lēta, arī valsts latviešiem nav lēta, jo ir izdevusies.
9.jūnijs, 14:16 Atbildēt
HHohoho
Izmetīs no medicīniskās aprūpes nevakcinetos un pieliks algas valdoniem. Kaut kā jau pietiks.
9.jūnijs, 20:29 Atbildēt
IInta
www.theguardian.com/..crack-down-avoidance
Bet par tēmu runājot:- vai tiešām visus tos ierēdņu barus, no kuriem neviena... ārsta neesot tur vispār, VM vajag? Naudas meklēšanu tā kā no tām "iekšējām rezervēm" taču vajadzētu arī uzsākt.
:(?
11.jūnijs, 13:56 Atbildēt
eedžbars
šķiet grāmatnieks kā diversants veic kārtējo dezinformāciju...
11.jūnijs, 14:35 Atbildēt