Ventspils slimnīcā paplašinās Dzemdību zāles

15. septembrī, SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” parakstīja līgumu ar SIA “Pilsbūve” par Ventspils slimnīcas dzemdību zāļu paplašināšanu. Būvuzraudzību veiks SIA “Lakalme”.
23.09.2021. Linda Rudzroga
 
©Publicitātes foto

Ventspils Dzemdību nodaļa ir teicami aprīkota, un ik gadu tiek pilnveidots gan aprīkojums, gan infrastruktūra, lai mazulītim un māmiņai nodrošinātu profesionālu aprūpi un mājīgus uzturēšanās apstākļus. Jau šobrīd Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļa nodrošina gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības. Turpinot nodaļas pilnveidi, pēc ginekoloģijas un dzemdību nodaļas speciālistu ierosinājuma rasta iespēja šogad tradicionālo dzemdību zāles paplašināt.

Primāri tas nepieciešams, lai dzemdību laikā brīvi justos gan māmiņa, gan speciālisti, kuri visa procesa laikā aprūpē māmiņu un mazuli. Māmiņu atbalstīt ērtāk būs arī partnerim, kurš piedalās ģimenes dzemdībās. Jaunajā plānojumā paredzēta arī vieta slingam un vingrošanas bumbai, ko māmiņas labprāt izmanto dzemdību laikā. Dzemdību zālēs plānots turpināt izmantot ziedu motīvus, kādi jau šobrīd rotā palātas, tā radot vēl mājīgāku noskaņu.

No medicīniskā viedokļa būtisks ieguvums, ko sniegs dzemdību zāļu paplašināšana, ir arī iespēja tajās ievietot jaundzimušo reanimācijas galdus.
Vienlaikus ar zāļu paplašināšanu, tiks radīta arī vides pieejamības prasībām atbilstošs plašs un pielāgots sanitārais mezgls, tāpat remontdarbi tiks veikti ķeizargriezienu operāciju zālē.


Būvniecības kopējas izmaksas ir 104 tūkst. eiro, no kurām 85% ERAF, 9% valsts budžeta un 6% Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas finansējums.
Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis norādīja, ka mūsdienīga Dzemdību nodaļa, tai skaitā profesionāli speciālisti ir būtiska un neatņemama reģionālās slimnīcas sastāvdaļa. Tas sniedz iespēju topošajām māmiņām savus bērniņus sagaidīt pēc iespējas tuvāk mājām, turklāt Ventspils slimnīcā tiek gādāts, lai šie pakalpojumi būtu augstākajā līmenī.
Ventspils slimnīca lepojas ar profesionāliem speciālistiem, kas savu darbu dara ne vien atbildīgi, bet arī pašaizliedzīgi, tai skaitā ar vecmātēm, kuras saņēmušas gan jauno māmiņu atzinību, gan novērtējumu nacionālā mērogā.

Ventspils Dzemdību nodaļā ir vienvietīgās, ģimenes, kā arī paaugstināta komforta palātas ar divguļamām gultām un citām ērtībām, turklāt ģimenēm, kurās aug vismaz divi bērniņi, nākamo bērniņu slimnīca piedāvā sagaidīt paaugstināta komforta palātā bez maksas.

***

Raksta autore: Linda Rudzroga, SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Sabiedrisko attiecību vadītāja