#451 / 29.03.2024

Lieldienu vēsts nemainās arī kara apstākļos: tā ir augšāmcelšanās un gara brīvība. Par šo brīnumu izpratni, par cilvēka seklumu un dziļumu, par nāvi un mēģinājumiem izkāpt no mēsliem, par to, kas karavīram ir motivācija – nonāvēt vai aizstāvēt – saruna ar mācītāju, mūziķi un zemessargu Mārtiņu Burke-Burkevicu.
 
Latvijas iestāšanos NATO 2004. gada 29. martā no šodienas skatupunkta var uzskatīt par pašu svarīgāko mūsu valsts notikumu atjaunotās neatkarības vēsturē. Negribas pat domāt, kādā mēs būtu situācijā, ja gadsimtu mijā NATO augstākās vadības līmenī (pirmām kārtām ASV) nebūtu uzvarējusi ideja par Baltijas valstu uzņemšanu aliansē.
 
Kurš pasaulē uzradās pirmais – vista vai ola; ko nozīmē ola; kā to pareizi vārīt; kā pareizāk olas uzglabāt; kādēļ nedrīkst olām radīt straujas temperatūras svārstības; ko darīt, lai olas vārot neplaisātu – par šiem un citiem ar Lieldienu un ikdienā lietojamo vistu olu jautājumiem TV ciklā "Nra.lv sarunas" spriež aktrise un režisore Kristīne Krūze-Hermane, AS ''Balticovo" komunikācijas un attīstības direktors un valdes loceklis Toms Auškāps un "Vakara Ziņu" galvenā redaktore Inese Dāvidsone.
 
Krievijas demokrātiskās opozīcijas pārstāvji ar ieročiem rokās mēģina ieņemt ciemus un teritoriju Belgorodas un Kurskas apgabalos. Stāsts par to, no kurienes šādi cilvēki parādījušies pašas Krievijas iekšienē, ir tikpat neparasts kā fakts, ka Putina varai parādījušies oponenti, kas bruņoti ne ar lozungiem, bet granātmetējiem.
 
Kristīne Krūze - Hermane, Inese Dāvidsone, Andra Ozola
29.03.2024.