Čeku loterijā no aprīļa gaidāmas izmaiņas

Čeku loterijā iedzīvotāji varēs reģistrēt ne tikai čekus, kvītis un biļetes, bet arī rēķinus, kas apmaksāti ar internetbankas starpniecību. Otrs izlozes jauninājums ļaus iedzīvotājiem piedalīties tematiskajās nozaru čeku izlozēs.
22.02.2021. Ilze Šteinfelde
 
©Kaspars Krafts/F64

Čeku loterijas lielo balvas - 20 000 eiro - ieguvis dalībnieks, kas kopumā pusotra gada laikā (no 2019.gada jūlija līdz 2020.gada decembrim) loterijā reģistrējis 538 attaisnojuma dokumentus. Laimīgais izrādījās čeku, kas izsniegts janvārī SIA “STOCKMANN”, liecina Valsts ieņēmumu dienesta dati.

Četru 10 000 eiro laimētāju veiksmīgos čekus izsnieguši SIA “RIMI LATVIA”, SIA “LEJASKRĀCES”, SIA “FP LV” un SIA “CENTRĀLĀ LABORATORIJA”. Savukārt piecu 2 000 eiro laimētāju dokumenti ir no uzņēmumiem SIA “OLIMPISKAIS SPORTA CENTRS”, SIA “LSAA”, SIA “GETLIŅI EKO”, SIA “APGĀDS ZVAGZNE ABC” un SIA “PLT”.

Līdztekus dažāda apmēra naudas balvām čeku loterijas dalībniekiem ir iespēja laimēt arī VID Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētā balvas - dažādas interesantas un noderīgas preces un dāvanu kartes. No loterijas sākuma balvas ir piedāvājuši kopumā 28 uzņēmumi, bet tieši 2020. gadā loterijas dalībniekiem piedāvātas 167 papildu balvas no 12 uzņēmumiem.

2020. gadā visvairāk balvas - 48, piedāvājis uzņēmums SIA “RIGA SPIRITS & WINE OUTLET”. Otrs aktīvākais papildu balvu nodrošinātājs bijis SIA “OC VISION”, sarūpējot 40 balvas, bet trešajā vietā AS “LIDO” ar 25 balvām. Savukārt, vērtējot uzņēmumu aktivitāti pēc mēnešu skaita, kuros tas piedāvājis balvas, pirmajā vietā ierindojas SIA “RIGA SPIRITS & WINE OUTLET”, nodrošinot papildu balvas visu 2020.gadu - 12 mēnešus. Uzņēmums SIA “VRPB” piedāvājis balvas 8 mēnešus, bet SIA “Rīga MT” piedāvājis balvas pus gadu.

Čeku loterijas ietvaros iegūto informāciju VID galvenokārt izmanto preventīvām darbībām, aicinot uzņēmumus precizēt nodokļu deklarācijas. Pusotra gada laikā preventīvo pasākumu un tematisko pārbaužu laikā uzņēmēji pēc VID aicinājuma ir iesnieguši 1441 precizētu deklarāciju un papildus deklarējuši nodokļus 2 008 772 eiro apmērā, savukārt 51 VID veiktajā tematiskajā pārbaudē konstatēti dažāda veida pārkāpumi. Par tiem piemērots naudas sods kopumā 25 620 eiro apmērā. Tādējādi, čeku loterijai Latvijā norisinoties teju pusotru gadu, valsts budžeta ieņēmumi palielināti par 2 miljoniem eiro, uzsver VID.

*****

Uzzini pirmais, kas interesants noticis Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Signal kanālā.