Aldis Gobzems: Jā, es aicinu iet ielās

Par maskām, Covid-19 ierobežojumiem un citām aktualitātēm uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Saeimas deputāts Aldis Gobzems.
09.09.2020. MKMāris Krautmanis
 
Es aicinu iet ielās ikvienu, kurš cieš, ikvienu, kurš nevēlas būt cērpama aita, ikvienu, kam apnikusi varas ignorance un neizpildītie solījumi ©Oksana Džadana/F64

Interneta sociālajās vietnēs redzams Aldis Gobzems ar lozungu: “Iesim ielās!” Ko tas nozīmē - dibināsiet kādu sabiedrisko organizāciju vai partiju vai rīkosiet masu nekārtības?

Aicinājums 10. oktobrī iziet ielās nav saistīts ar to, ka es plānoju dibināt partiju. Partiju esmu nodomājis dibināt 22. novembrī. Uz 10. oktobra pasākumu es aicinu iet ielās ikvienu, kurš cieš, ikvienu, kurš nevēlas būt cērpama aita, ikvienu, kam apnikusi varas ignorance un neizpildītie solījumi. Ar kurnēšanu virtuvē neko izmainīt nevar, ja mēs gribam kaut ko izmainīt, mums ir jāceļas kājās. 10. oktobrī būs treniņa - iesildīšanās pasākums. Tas būs par mūsu bērnu nākotni, par viņu labu izglītību, nevis par izglītību ar “Tukšumas kundzi” Ilgu Šuplinsku priekšgalā. Tas būs par to, ka mediķiem ir jāsamaksā solītās algas. Tas būs par atbalstu skolotājiem, kuri nobijās un neizgāja ielās. Tas būs pret absolūti nepareizo nodokļu politiku, kas dzen naudu ārā no Latvijas un iznīcina mūsu valsts ekonomiku veselām nozarēm, liek cilvēkiem aizbraukt no Latvijas un biznesu pārcelt uz citām zemēm. Tas būs par mūsu patriotismu un par to, ka mums ir jāiemācās piecelties kājās.

Mēs nedauzīsim logus, neizlaupīsim šņabja bodes, negāzīsim apkārt policijas mikroautobusus - tā būs ļoti gaumīga akcija. Es redzu, ka šim pasākumam ir vilkme, es to jūtu pēc daudzajiem simtiem vēstuļu, ko saņemu, pēc komentāriem tīmekļa vietnēs. Es redzu, ka tie ir cilvēki gan dažādos ienākumu līmeņos, gan vecuma grupās, tie nav tikai nabadzīgi cilvēki, bet arī turīgi, kas saprot, ka mūsu valsts kā kuģis dodas pretī klintij. Mums jāparāda, ka mums ir griba to nepieļaut, un tas ir arī mūsu pienākums pret tiem, kas mūsu valsti dibināja. Ir ar kaut ko jāsāk.Nupat bija nevis treniņš, bet īsta spēle - Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas. Kur bija Gobzems, ka nepiedalījās un neko nemainīja?

Gobzemam nebija partijas. Es vēl tikai dibināšu partiju. Man nav vajadzīgi visi tie amati visās pašvaldībās, negribu būt mērs vai “Rīgas satiksmes” “otkatu” shēmu koordinators. Man ir citi mērķi, un es eju uz vienu, konkrētu mērķi. Neesmu tāds politiķis, kurš ies uz katru krēslu, ko piedāvā, un plēsīsies par šo krēslu.Tīmeklī ir bijuši jūsu vēstījumi, kurus var saprast kā aicinājumu nevalkāt sejas maskas. Bet maskas taču, ja ne droši, tad kaut cik pasargā no vīrusa izplatības. Ko jūs gribat teikt?

Domāju, ka teiciens “maskas krīt” mūsdienu apstākļos ir ieguvis jaunu jēgu. Tie cilvēki, kas baidās, var sēdēt drošā vietā, mājās ar maskām uz sejas vai skafandros un nenākt ārā. Vienmēr ir bijis tā, ka tie, kas ir slimi, sēž mājās un apkārt nevazājas, bet tie, kas ir veseli, iet uz darbu un izklaidējas, bauda dzīvi un ir laimīgi cilvēki. Visu cilvēku dzīve nevar beigties tur, kur sākas atsevišķu kovididiotu bailes. Ir skaidrs, ka tiek īstenota afēra - afēra ne tikai, lai zagtu, bet afēra tādā ziņā, ka cilvēkiem tiek radīti neciešami dzīves apstākļi, lai viņi pierastu izpildīt jebko, lai tikai viņiem liek mieru. Pie mums Latvijā nav epidēmijas - pie mums ar Covid mirušo vecums ir lielāks nekā vidējais cilvēku miršanas vecums. Tā ir afēra, un to saprot cilvēki, un tas ir vēl viens iemesls, kāpēc 10. oktobrī viņi izies ielās. Tas būs par cilvēktiesībām, par tiesībām strādāt un veidot biznesu, par to, ka nav jāievēro divu metru distance, jo šķiet, ka šie metri ir izdomāti, ņemot vērā kādu ministru vidukļu apkārtmērus. Tāpēc ir tādi ierobežojumi, kas cilvēkus dzen nabadzībā.Tagad ir iegājies termins “Baltijas burbulis”, kurš varbūt plīsīs, varbūt neplīsis. Kā vajadzētu risināt jautājumus satiksmē ar kaimiņvalstīm?

Kamēr cilvēks kustēsies, kamēr viņam būs mīlestība, labs ēdiens, svaigs gaiss, kamēr viņš ticēs - nevis baidīsies, bet ticēs, tikmēr šeit nebūs līķu kaudžu. Tāpēc, ka bailes ir mūsdienu “trends” - liberāļi taisa divas fotosesijas ‒ vienas bildes savām vajadzībām bez maskām, otras bildes publikai ‒ ar maskām. Cilvēkiem, ar kuriem viņi grib manipulēt, trūkst ticības viņu manipulācijām. Cilvēka ķermenis ir tā iekārtots, lai cīnītos ar vīrusiem, un nekādas maskas tur nelīdzēs. Līdzēs tas, ka cilvēks dzīvos veselīgu dzīvi, sportos, ies laukā, priecāsies. Ja viņam būs labs noskaņojums, tad viņš jutīsies labāk. Un veselība uzlabosies, ja viņš jutīsies labāk. Tās ir vispārzināmas lietas.

Bet baiļu politika ir tā, kas pasliktina veselību. Ļoti daudz cilvēku ir izdarījuši pašnāvību šajā gadā tāpēc, ka viņiem ir bijušas bailes.

Mums jābūt ticībai, cerībai un mīlestībai, kas ir kristīgās vērtības. Tur, kur ir priecīgs gars, tur viss uzlabojas. Bet tur, kur ir izmisums un bēdas, tur arī veselība pasliktinās. Es aicinu visu sabiedrību neļauties afērai! Šī ir globāla afēra, kuras dīleri Latvijā to izmanto, lai taisītu kādus iepirkumus, lai pīāristam Filipam Rajevskim varētu samaksāt pusmiljonu par Ilzes Viņķeles slavināšanu. Notiek centieni ieviest jaunu pasaules kārtību - totalitāru kontroli - un mūsu valdošie politiķi šajā pasākumā ar uzcītību piedalās.

Mums stāsta, ka būs brīnumvakcīna, kas palīdzēs. Bet, ja skatāmies uz statistiku, tad gripas slimnieki mirst daudz lielākā skaitā, lai gan pret gripu ir vakcīnas. No kovida mirst mazāk, lai gan vakcīnas nav.

Un tā ir arī cilvēku brīvības ierobežošana, jo cilvēkam ir tiesības izvēlēties - vai viņš grib vakcinēties vai negrib. Nedrīkst cilvēkus piespiest vakcinēties. Tas ir pret cilvēktiesībām.

Katrs drīkst izvēlēties - kam ir bail, lai sēž mājās, bet citi lai iet uz ielas, uz darbu, uz teātri un koncertu.Neatkarīgi no tā, vai cilvēks baidās vai nebaidās, mīl vai nemīl, tic vai netic, ir valsts vara, kas pieņem likumus un Ministru kabineta noteikumus…

Tieši tāpēc 10. oktobrī ir jāiet ielās! Vācijā Konstitucionālā tiesa pateica, ka nevar ierobežot cilvēku tiesības iet ielās, aizbildinoties ar vīrusu.Bet cilvēkiem nupat bija iespēja paust savu nostāju pret valdošajām partijām, taču rezultāti ir tādi, ka iznāk - cilvēki atbalsta valdošās partijas…

Tas tā nav. Vairāk nekā puse nemaz neaizgāja uz vēlēšanām. Neaizgāja tāpēc, ka nebija, par ko balsot. Lielākā daļa sabiedrības neatbalsta valdības koalīciju un domes koalīciju. Lielākā daļa sabiedrības vēlas arī konstitucionālas izmaiņas un tautas vēlētu prezidentu. Lielākā daļa sabiedrības redz, ka ir bezjēdzīgi iet balsot, jo vēlēšanās vislielāko svītrojumu skaitu dabūjusī Viņķele tik un tā kļūst par Saeimas deputāti un par veselības ministri.