Komentāri: Ierobežojumi neizārstēs alkoholiķus, palīdzēs zāles

31.07.2020. Inga Paparde
 
DDzimisLpsr
Alkohols ir atļauta narkotika un valstij tas ir izdevīgi un izārstēt viņus nav pat izdevīgi.
31.jūlijs 2020, 6:36 Atbildēt
EEzis UK
Nu tagad varēs "jumtot"točkas utt.Ja UK Ir vajadzība tad nopērku cik vajag un nav vajadzīgas"rezerves". Kas hgribēs tas atradīs dubļus vienmēr,padomju sistēma araizliegumiem nestrādā.
31.jūlijs 2020, 8:53 Atbildēt
KKārlis
Tikai alkohola un tabakas tirdznieciba ir jabut valsts monopolam ka fašistiskos ulmanu laikos
31.jūlijs 2020, 9:02 Atbildēt
FFēlis
Fašistiskos? Pipele tu! Tie ir vienīgie laiki, ja neskaita pirmskrustnešu, par kuriem ne ko neviens īsti nezina, laiki, kad latvieši dzīvoja labi. Es nesaku par visādiem tūtiņdreijeriem un "inteliģentajiem bezdarbniekiem", bet par latviešiem, kuri deva pienesumu Dzimtenei. Mani vecāki, lai arī mazi, bet aizķēra to laiku un stāstīja par to man. Dirst ej, vates mērgli!
31.jūlijs 2020, 12:47 Atbildēt
AAvīzes cik jauki tas
Biedri fēli ! Vajag lasīt avīzes !
1.augusts 2020, 5:26 Atbildēt
FFēlis
Kremļa?
1.augusts 2020, 7:53 Atbildēt
ppātaga
Piekrītu, tā tam jābūs1 Atceros, ka vēl padomju laikos vecākā paaudze šņabja bodes sauca par monopolu. Toreiz, 90-tajos Godmanis atlaida grožus no alkohola un tabakas, atvēlot to tirgošanu privātajiem un, še tev, rezultāts.
31.jūlijs 2020, 9:43 Atbildēt
DDe Hujs
Alkohols nav narkotika. Nedz viegla, nedz stipra. Vieglās narkotikas ir cigaretes. Un nav jau vainīgs alkohols, ja cilvēki nezina mēru. Tāpat var arī pārēsties, ja rijības kāre ir neapturama. Aizliegumi noteikti nepalīdzēs cīnā ar plenčiem. PSRS prezidents Gorbačovs atmodas gados jau mēģināja atskurbināt tautu - tika izcirsti vīnogulāji, nopļautas magones, alkoholiskiem dzērieniem paaugstinātas cenas, saīsināts alkohola tirdzniecības pārdošanas laiks, ieviesti taloni, bet rezultātā alkohola tīkotāji sāka lietot arternatīvu - krutkas, odekolonus, kandžu, nelegālo kontrabandas alkoholu, logu mazgājamos sķīdrumus u.tml., kas līdz ar citiem faktoriem zināmā mērā stimulēja PSRS sabrukumu, jo PSRS valsts budžētā tika radīts pamatīgs ienākumu robs, ņemot vērā, ka tieši alkohola tirdzniecība bija viens no lielākiem budžeta ieņēmumiem. Lai mazinātu alkohola pat\eriņu, nepieciešama pilsoņu morāla audzināšana, sociālā nodrošināšana, darba vietu tradīšana, uz tautas labklājības celšanu orientēta valsts politika.
31.jūlijs 2020, 11:15 Atbildēt
tttt
Tad nu, ja Gorbačovs nebūtu tos ierobežojumus savā laikā ieviesis, apdzērušies pučisti uz garantiju būtu izraisījuši 3. pasaules karu.
1.augusts 2020, 9:21 Atbildēt
GGodmaņa de hujam
Aizliegumi noteikti palīdzēs, protams! Ja pēc pudeles jābrauc ar taksi, daudzi nedzers vis. Nezinu par odekolonu - varbūt Jums garšo - bet tas arī naktī nav pieejams!
1.augusts 2020, 7:28 Atbildēt
ttā jau
audzināšānas defektus ar zālēm neārstē
31.jūlijs 2020, 6:57 Atbildēt
NNejēga
Kā nu nevar, vai neredzi, ka pēc 2004 gada alkoholu naktīs, visi slāpstošie devās gultiņās uz čuču ? Parēķini, cik stundas diennaktī alkohols ir pieejams(procentuāli) un par cik samazinājās patēriņš pēc 2004 gada aizlieguma! Bet kā brēca par panākumu, kā brēca, kā mazi bērni, kad biksiņas piečurātas.
31.jūlijs 2020, 7:40 Atbildēt
ttikai
Nevajadzēja slēgt Straupes dziednīcu, tur daudzi atguva sajēgu.
31.jūlijs 2020, 7:53 Atbildēt
mmāris avotiņš
Dēļ alkoholisma gada laikā miruši 655 cilvēki! Un kā saistībā ar vēzi, sirds un asinsvadu u.t.t.
Piedodiet, tomēr cik nomiruši no C19?
Atkārtošos:
- doktor, kad beigsies c19 pandēmija?
- nezinu , neesmu politiķis.
Cik nožēlojamas ir varums pasaules valstu dresēto marionešu valdības naudas saimnieku priekšā! Salīdzināšu to ar totalitāru necilvēcību pret cilvēci!
31.jūlijs 2020, 8:56 Atbildēt
DDakteris Aikāsāp
Kā tad ! Maksāsim alkoholiķiem ,narkomaniem ,pidarastiem par ārstešanu ! Visu so šļuru aiz dzeloņdrātim , laužņus rokās lai lauž karjera dolomitu ,pelna maiziti un ārstējas ! Šādiem lopiem ļodi labi palīdz darba terapija un maizes un ūdens diēta !
Das Arbeit mach frei !
31.jūlijs 2020, 8:58 Atbildēt
PPilnībā piekrītu
Abc....z
31.jūlijs 2020, 9:21 Atbildēt
DDakteris Aikānesāp
Aizej izguli dzērumu un tad komentē idinj!
31.jūlijs 2020, 10:24 Atbildēt
KKārlis
Varētu jau aŗi sos lopus izmantot linu kulšanai ka kādreiz ulmaņlatvijā ...tikai tagad vairs nav linu ....
1.augusts 2020, 5:29 Atbildēt
ttieši tā
kam vajadzēs šmigu atradīs, labi, ja labu, tas viens, otrs - zāles palīdzēs, bet, ja nebūs vēlmes, kas palīdzēs tad ...
31.jūlijs 2020, 9:14 Atbildēt
SShadowVoice
Ja valsts nesaņems akcīzes ieņēmumus no alkohola un tabakas - valsti var slēgt. Āmen. Tā ir patiesība absolūtajā pakāpē.
Valsts NESPĒJ eksistēt bez pīpētājiem un alkohola pircējiem.
Vai kontrabandas cigarešu apkarošana ir dēļ nācijas veselības? Nē, tā ir cīņa par NAUDU. Valsts izdomāja sev tiesības apzagt pīpētājus un dzērājus un izmisīgi cīnās par šo laupījumu.
Un te ir redzama valsts divkosība - tēlo pīpēšanas/dzeršanas apkarošanu, kamēr rūpīgi seko, lai pīpēšana un dzeršana NEKAD nebeigtos - savādāk valsts izputēs.

Attiecīgi tiem "ahūni" pareiziem un taisniem ļaudīm, kas demonstratīvi un kaismīgi apkaro smēķētājus, ir vienkārši jāaizverās. Nebūs pīpētāju un dzērāju (ar viņu samaksāto akcīzi), nebūs arī valsts, kurā šie taisnāki-par-lauzni ļautiņi dzīvo.
31.jūlijs 2020, 10:37 Atbildēt
HHaha
Valsts SPĒJ gan eksistēt bez pīpētājiem un alkohola pircējiem! Arābu valstis kaut vai. Un skatiet valsts budžeta ieņēmumu sadaļu!
1.augusts 2020, 7:31 Atbildēt
īīlens
Ko jūs te šūmējas, apskatiet taču ko Google stāsta par lielākajiem nodokļu maksātājiem Valsts kasei.
31.jūlijs 2020, 10:42 Atbildēt
ĒĒrzelis
parādiet man kaut vienu alkoholiķi, kurš ir izārstēts pret paša gribu vai aizliedzot alkoholu?
31.jūlijs 2020, 11:41 Atbildēt
ddziednieks
Alkoholisma problēma ir daudzšķeltnaina; sākums tai var būt dažāds, piemēram, kā antidepresanta meklēšana, ziņkārība, muļlķība, neveselīgas vides ietekme u.t.t., bet rezultāts apsēstība ar ļaunajiem gariem, kuri sāk no astrālās pasaules uz alkoholiķiem parazitēt un radīt fiziskus, emocionālus un pat mentālus apstākļus lai alkoholiķi turpinātu savu atkarību un savus apsēdējus barot - kalpot tiem... Ja oficiālā medicīna fanātiski noliedz viņpasauli (astrālo un citas pasaules) un garu pasauli, tad, protams, tā nespēj ne izprast ne adekvāti alkoholiķiem palīdzēt...
31.jūlijs 2020, 11:43 Atbildēt
ddziednieks
Ja oficiālā medicīna noliedz paralēlo, piemēram, astrālo pasauli - garu pasauli un auru, tad tā pat nevar paskaidrot, kas reāli un kāpēc notiek alkohola delīrija laikā. Tā var tikai konstatēt faktus, kas notiek delīrija laikā un fiksēt bioloģiskos rādītājus - sirdsdarbību, asins, urīna ķīmisko sastāvu un citus līdzīgus rādītājus, bet dziļakus cēloņus tā nesaprot un pat nedrīkst izprast un par to atklāti runāt, jo tad tādus mediķus neoficiālā ateistiskā cenzūra var pasludināt par nederīgiem mūsdienu medicīnas darbiniekiem...
31.jūlijs 2020, 11:51 Atbildēt
mmurgs
alkoholisms ir psiholoģiska slimība. vajag psihologus un psihiatrus
31.jūlijs 2020, 12:44 Atbildēt
ddziednieks
Cik daudz tie psihologi un psihiatri ir alkoholiķiem palīdzējuši? Cik alkoholiķi ir starp pašiem psihologiem, psihiatriem un narkologiem? Ja tā ir tikai psiholoģiska problēma, tad kāds gudrinieks visu loģiski paskaidrojot varētu to problēmu no dzērāja dabūt ārā... Bet problēma ir tā, ka tāds dzērājs, it sevišķi, ja jau vairākas reizes bijis pie visādiem psihiatriem, psiholoģiem, narkologiem un vēl salasījies visādas brošūras, ir tik skolots, ka pats var labāk par vienu otru psihologu noturēt veselu lekciju par alkohola kaitīgumu... Tāds dzērājs var stundām gudri un detalizēti formulēt cik tā dzeršana ir slikta, kā ar to jāmokās un pat pats laikam sarakstīt kādu grāmatu... Tātad ar psiholoģiju un lietas izprašanu - mentālo pamatu it kā ir viss kārtībā... Bet ir kaut kas tāds, kas ir pārāks par prātu un loģiku; ir kaut kas tāds kas slēpjas vēlmju - kaislību ( astrālajā) ķermenī... Un okultā zinātne to sauc par apsēstību - cilvēku ir apsēduši ļaunie gari, kuri uz viņa parazitē - izsūc viņa astrālo, ēterisko enerģiju - tur cilvēku par savu enerģētisko donoru...
31.jūlijs 2020, 13:08 Atbildēt
JJā tā ir
Tāpēc tikai Dieva Svētais labais Gars, kurš ir stiprāks par visiem parazītiem un dēmoniem, momentā izdzen tos prom uz pavisam! Ļaunos garus izdzen Jēzus Kristus vārdā - tikai ir tā: brīvo izvēli Dievs respektē - PAŠAM IR JĀGRIB ĻAUNO IZDZĪT. Tur labi palīdz AA kopiena arī, tad viss ir vienkāršāk. Jauku dienu visiem! :)
1.augusts 2020, 7:39 Atbildēt
NNejēga
Psihologus un psihiātrus vajag varturiem un arī pašiem vēlētājiem, ja tādas siļķu galvas pie teikšanas pielaiž
2.augusts 2020, 6:54 Atbildēt
ttas pats
to "murgs".Alkoholisms ir cilvēku bezizejas stāvokļa barometrs mūsdienu sabiedrībā!
31.jūlijs 2020, 13:04 Atbildēt
ddziednieks
Apsēsts alkoholiķis vai kādas citas atkarības apsēsts cilvēks vienmēr centīsies savu apsēstību attaisnot ar ārējiem apstākļiem, pirmkārt, bezizeju un slikto sabiedrību... Un jo asprātīgāks cilvēks, jo viņam smukāk sanāk tā maldīga filozofija - sevis un savas apsēstības attaisnošana... Tas tāpēc, ka viņam palīdz arī tie ļaunie gari kuri viņu apsēduši; launie gari - astrālie parazīti ir diezgan viltīgi un asprātīgi - spēj atrast pareizo atslēdziņu katra līmeņa prātam...
31.jūlijs 2020, 13:28 Atbildēt
ssmits
Viss jau,it kā ir pareizi,tikai ir daži "sīkumi",kuri traucē,pat vairāku apsvērumu dēļ,alkohola atkarībā nonākušajam cilvēkam,uzsākt labprātīgu ārstēšanos.Patiesībā alkohola atkarīgo cilvēku Latvijā ir n-tās desmitu reizes vairāk,nekā liecina oficiālā statistika.Cilvēki vienkārši baidās no konfidencionalitātes neievērošanas,ar visām no tā izrietošām sekām:ārstu komisijas neiziešana šoferiem un daudzu citu profesiju pārstāvjiem.Nevienam nav noslēpums,ka "mierinājumu" kausa alus,glāzē vīna,vai kā stiprāka,meklē ne jau tikai bezizejā nonākušie,bet arī personas,kuru darbs saistīts ar paaugstinātu atrašanos stresa stāvoklī.Tie ir arī mediķi,valsts drošības iestādēs trādājošie,arī tie,kas pieņem valstiski svarīgus lēmumus...Šo sarakstu var turpināt.Viņiem nepalīdzēs ne narkologs,ne psihologs un pat Dievs ne!Būtu jārūpējas,lai cilvēki,kuri nodarbināti paaugstināta riska profesijās,pēc darba būtu iespēja pilnvērtīgi relaksēties kopā ar ģimeni,draugiem.Bieži vien ir tā,ka pēc darba laika beigām cilvēks ieskrien kādā kafūzī,"peņem graķīti" un skrien tālāk uz nākošo darba vietu,jo ar to atalgojumu,ko saņem godprātīgi stradājot viena darbā,visbiežāk nepietiek.Pastāvīgais stress,pienācīga atalgojuma trūkums noved pie tā par ko mēs tagad runājam.Variet izstrādāt mistiskas programmas ar vēl mistiskāku "izpildes termiņu",tas ne pie kā nenovedīs.Ja nu vienīgi pie kārtējas "veiksmīgas" naudas līdzekļu izšķiešanas.Patieso darbarūķu nabadzīgais stāvoklis un bezizeja arī noved pie tā par ko šinī rakstā iet runa.Rēķini aug tik pat astronomiskā tempā kā ierēdņu bars,kurus ir spiesti apmaksāt un uzturēt potenciālie un na pavisam vēl neapzinātie alkoholiķi.
31.jūlijs 2020, 13:05 Atbildēt
ddziednieks
Cilvēkiem naudas un citas problēmas būs vienmēr, bet ir tādi, kuri saprot un spēj arī šo saprašanu, ka alkohols tikai visas problēmas pastiprina, pielietot dzīvē, bet ir tādi, kuri ir apsēsti un kuri no savām atkarībām nespēj atbrīvoties... Un ar apsēstajiem parasti ir tā, ka viņus var nolikt vislabākajos apstākļos, bet viņš atkal visu gatavs pamest, lai tikai atkal varētu kalpot savai apsēstībai - ļaunajiem gariem, kuri uz viņa parazitē... Vai kļūstot par miljonāru, ministru vai pat prezidentu kāds alkoholiķis, narkomāns vai kādas citas atkarības apsēstais ir spējis tikt no tās savas apsēstības vaļā? Ir, protams, reti izņēmumi, bet parasti atkarības - apsēstība ir pārāka par ārējiem it kā labvēlīgākiem apstākļiem...
31.jūlijs 2020, 13:20 Atbildēt
ŠŠmitam
Dievs palīdz gan - pamēģiniet, redzēsiet!
1.augusts 2020, 7:41 Atbildēt
ddziednieks
Alkoholiķis pilnībā atkarīgs no saviem kungiem - astrālajiem parazītiem... Kad viņu apsēduši depresīvāki parazīti, viņš var stundām raudāt, plēst matus un pat izlekt aiz bēdām pa logu, kad apsēduši tā saucamie smieklu gari, viņš, savukārt, var pat izmanīties ģīmī un stundām smieties, dzīt jēlus vai pat diezgan korektus jokus - būt kompānijas dvēsele... Un tā tālāk un tālāk...
31.jūlijs 2020, 13:38 Atbildēt
ddziednieks
Astrālo parazītu mērķis ir vienkāršs kā trauku lupata - atrast cilvēkam vājo vietu - caurumu aurā, pa to cilvēku pārņemt savā ietekmē - izkalpināt - izspiest kā citronu un tad aizmest prom kā tukšu pudeli... Un pat paldies par to, kalpošanas laiku, nepateikt...
31.jūlijs 2020, 13:47 Atbildēt
ddziednieks
Tagad lai fanātiskos ateistus nekaitinātu ir pieņemts termina ļauno garu vietā lietot sinonīmu sliktās (negatīvās) enerģijas...; tas mūsdienu cenzoriem ir pieņemamāk...
31.jūlijs 2020, 13:50 Atbildēt
ddziednieks
Starp citu, kad dzērājus izjautā par viņu motivāciju, tad nereti dzirdams, ka dzērāji dzer ne tikai aiz problēmām, bet arī kad tiem ir kāds prieks... Aiz lieliem priekiem ir jāpiedzeras un arī uz maziem prieciņiem ir motīvs iedzert...
31.jūlijs 2020, 13:58 Atbildēt
ggf gf
zāles bojā organismu tāpat kā alkohols!
...jautājums tikai, kurš grib kaut ko vairāk proletariātam nopārdot.
31.jūlijs 2020, 14:38 Atbildēt