"Neatkarīgā" iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 11. līdz 17. jūlijam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Segliņa un Andžāns, Vasiļjevs un Heinrihsone, Nastavševs un Antoņenko, Bahs un Vasks.
11.07.2020. Santa Raita
 
©Publicitātes foto

Mīlestības stāsts Dailes teātrī

Trešdien, 15. jūlijā, uz Dailes teātra lielās zāles skatuves atgriežas aktieri - ar Dankana Makmillana darba «Elpa» iestudējumu Dmitrija Petrenko režijā.

Šajā viena cēliena mīlestības stāstā skatītājiem būs iespēja nepārprotami ieraudzīt pašiem sevi, esot par lieciniekiem mīloša pāra savstarpējām attiecībām mūža garumā un atklājot krietnu savas dzīves komisma devu, kas ikdienas steigā pārtapusi par bailēm, šaubām, par «lielo» lēmumu pieņemšanu, rūpēm par pasauli un attiecību saglabāšanu.

Viņi ir divi un jauni. Sieviete un vīrietis. Kad viņiem ienāk prātā doma par bērnu, to pavada daudzi iemesli, kāpēc tā nav laba ideja. Piemēram, zemeslode taču iet bojā, tāpēc atbildīgi būtu nevis radīt bērnus, bet stādīt mežus... Tomēr vairums cilvēku rada pēcnācējus, nevis domā, kā atveseļot zemeslodes plaušas. Tad kāpēc viņi tagad ir apjukuši? Privātās katastrofas, atšķirībā no tām, ko planētai prognozē zinātnieki, notiek ātri un negaidīti. Aizsit elpu bez brīdinājuma. Kā to atgūt? Un - kāpēc?

Izrādes galveno lomu atveidotāji dublējas: 15. un 16. jūlijā uz skatuves kāps Ieva Segliņa un Gints Andžāns, savukārt 17. un 18. jūlijā lomās iejutīsies Anete Krasovska un Kārlis Arnolds Avots (attēlā).

 
Turpinājumu lasi nākošajā lapā