TOP 5 lasītākie Neatkarīgās raksti

Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
17.10.2021. NNeatkarīgā
 

2.lapa

Deputāti pieprasa Danielam Pavļutam skaidrojumu par 80 miljonu eiro izlietojumu

Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Premjers bija pikts, ārpuskoalīcijas deputāti - neciešami ziņkārīgi, bet skaidrības tik un tā maz. Bet runa bija par 80 miljoniem eiro, kas Saeimas deputātu pieprasījuma vēstulē Veselības ministrijai skanēja sausi un - es pat teiktu - kategoriski: “Par publiski izskanējušo informāciju par 80 miljonu eiro izlietojumu 120 intensīvās terapijas gultu izveidei Covid-19 pacientu vajadzībām”.

Saeimas deputāti - vismaz daži - bija vieglā neizpratnē par to, ka vienas gultas izmaksas, veicot elementāras matemātiskas darbības, sasniedz kosmosu. Tāpēc deputātu jautājumi bija šādi.

1. Kādas ir vienas intensīvās terapijas gultas Covid-19 pacientu vajadzībām aprīkošanas izmsaksas?

Veselības ministra Daniela Pavļuta parakstītajā vēstulē teikts, ka finansējums ir “piešķirts gan jaunu intensīvās terapijas (IT) gultu izveidošanai, gan esošo gultu pārprofilēšanai un aprīkošanai ar nepieciešamo medicīnisko aprīkojumu”.

“Līdz ar to piešķirto finansējumu,” raksta Pavļuts, “nevar attiecināt tikai jaunu IT gultu izveidei, un vienas IT gultas aprīkošanas izmaksas nav viennozīmīgi aprēķināmas.”

Tālāk Pavļuta kungs piebilst, ka daļā slimnīcu nav noslēdzies iepirkums, ir iespējams tikai indikatīvi ieskicēt izmaksas, kurās ietilpst gan dažāda līmeņa gultu izmaksas, gan nepieciešamība uzlabot slimnīcu tehnoloģisko parku ar diagnostiskajām iekārtām.

2. Kādas ir viena Covid-19 pacienta ārstēšanas izmaksas vienā dienā?

Smagas slimības gaitas gadījumā: apmaksāto gultas dienu skaits - 29 589; hospitalizēto pacientu skaits - 2050; kopējās izmaksas - 8 498 650 eiro; viena gadījuma vidējās izmaksas - 4145 eiro; vienas dienas vidējās izmaksas - 287,22 eiro. Vidējas slimības gaitas gadījumā: apmaksāto gultas dienu skaits - 47 130; hospitalizēto pacientu skaits - 4727; kopējās izmaksas - 7 293 391 eiro; viena gadījuma vidējās izmaksas - 1542,92 eiro; vienas dienas vidējās izmaksas - 154,75 eiro. (Viss attiecas uz periodu no 2021. gada marta līdz augustam.) Visu rakstu var izlasīt šeit:

Deputāti pieprasa Danielam Pavļutam skaidrojumu par 80 miljonu eiro izlietojumu

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā