TOP 5 lasītākie Neatkarīgās raksti

Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
14.11.2021. NNeatkarīgā
 

2.lapa

Simtprocentīga vakcinācija Covid-19 neapturēs

Depositphotos.com

Kovidsaslimstība Latvijā turpina pieaugt paralēli kovidvakcinācijai, kas drīzumā pārsniegs 100% robežlīniju un virzīsies uz 200, 300 un 1000% vakcināciju tādā nozīmē, ka cilvēkiem nāksies saņemt otro, trešo un desmito vakcīnas devu.

Pāris nedēļu laikā Neatkarīgajai izdevās saņemt dažus ļoti strupus Veselības ministrijas un tai pielipināto iestāžu komentārus avīzes 19. oktobra numurā publicētajai diagrammai ar kovidsaslimstības un kovidvakcinācijas līknēm. Tur redzamā attēla saturs vārdos tika izteikts šādi: “Vakcīnas tika laistas klajā ar brīdinājumu, ka tās nedodot 100% garantijas pret saslimšanu, bet noteikti padarīšot tās gaitu (Covid-19 gaitu, nemaz neņemot vērā vakcīnas blaknes) vieglāku. Arī šim solījumam nekāda seguma nav. Latvijā nebūtu vajadzības izsludināt medicīnas iestādēs ārkārtas situāciju, ja vakcīna pārvērstu Covid-19 par iesnu paveidu, kuru izārstēšanai pietiktu izsniegt vājniekiem darba nespējas lapas. Jā, protams, nebija un nav visi vakcinējušies, bet tas neizskaidro, kāpēc slimības izplatība un smagums nesamazinās kaut attāli proporcionāli vakcinēto skaitam. Valsts iestāžu apliecinātie skaitļi nojauc arī tādus priekšstatus par vakcinēšanos, ka tai vajadzētu samazināt saslimstību tādā veidā, ka vakcinētie izplata mazāk vīrusu, jo viņu organismos šie vīrusi nespēj vairoties tikpat labi, cik nevakcinēto organismos; un nesavairojušies vīrusi izplatīties nevar. Tagad šķiet, ka vakcinācijas ietekme uz vīrusu izplatīšanos ir tieši pretēja.”

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) skaidrojums ir tāds, ka saslimstības rādītājus diktē nevis vakcinēšanās, bet vīruss: “Latvijā jau jūlijā novērota Delta varianta izplatība 93-95% apmērā, savukārt, septembrī tas jau sasniedza 100% apjomu. Kā zināms, Delta variants ir izteikti infekciozāks (lipīgāks) un izplatība ir daudz straujāka. Jo lipīgāks ir izraisītājs, jo lielāks imūno cilvēku īpatsvars ir nepieciešams, lai neļautu infekcijai uzliesmot. Piemēram, masalu gadījumā vismaz 95%.” Visu rakstu var izlasīt šeit:

Simtprocentīga vakcinācija Covid-19 neapturēs

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā