Lieldienu pasākumi un pavasara svinēšana Latgalē

Pavasaris ir laiks, kad daba spridzīgi mostas un rītos pasauli modina putnu dziesmas. Šajā laikā ikvienam ir iespēja doties pastaigās un baudīt pavasara atnākšanu! Latgales Tūrisma asociācija apkopojusi interesantas aktivitātes visā Latgalē, kuras aicina izbaudīt mazus un lielus svinētājus!
02.04.2021. NNeatkarīgā
 
©Publicitātes foto

Šogad Rēzeknē ir ļoti plaša un daudzveidīga Lieldienu programma, kas ļaus radoši izpausties, iegūt jaunas un noderīgas prasmes, izstaigāt pilsētu un nodrošināt sev svētku noskaņojumu.

No 1. aprīļa atraktīvā spēle pilsētvidē “Olu medības”- meklējiet Lieldienu zaķa noslēptās krāsainās olas! Iepazīsties ar visām aktivitātēm šeit.

Līvānos līdz 9. aprīlim apmeklējams Zaķu ciemats, kur iespēja aplūkot īstus zaķēnus, kā arī iemūžināt svētku prieka mirkļus fotogrāfijās. Vēl vari aplūkot Līvānu mākslinieku un amatnieku darbus pagasta namu logos “Šeit dzīvo kultūra”. Vairāk šeit

Pavasaris ir laiks, kad daba spridzīgi mostas un rītos pasauli modina putnu dziesmas. Šajā laikā ikvienam ir iespēja doties pastaigās un baudīt pavasara atnākšanu. Takā mēneša garumā būs iespēja aplūkot dažādus putnu būrus un interaktīvā veidā, ar savām viedierīcēm skenējot QR kodus, dzirdēt latviešu tautas pasakas un dziesmas par putniem. QR kodu piekļuves pamācība soli pa solim būs pievienota pie katra būra. Līvānos arī varēsi izgatavot savu putnu būrīti. Vairāk šeit.

Daugavpilī Vienības laukumā “ieripojušas” gandrīz 30 košas svētku olas. Dodies apskatīt izrotāto pilsētu un piedalies Daugavpils organizētajā foto konkursā “Manas Lieldienas Daugavpilī”.

Iepazīsties ar visiem notikumiem Daugavpilī var šeit.

Sajūti Lieldienas Preiļos!- ar šādu saukli aicinām ikvienu smelties saules enerģiju un interesanti nosvinēt šos pavasara svētkus. Visi aicināti meklēt krāsojamās Lieldienu zaķa atstātās koka olas un "Putnu spēles estrādē" apmeklēt: Lieldienu golfu, Zaķu galeriju, Olas veiksmes ceļu, Kukaiņu taku, Putnu salu, Mazo putnu stūrīti un Ziedu ieleju, kur putni dzied.

No 11. - 18. Aprīlim varat piedalieties krustvāru mīklas atrisināšanā ar orientēšanās elementiem “Izej un atrisini”. Informācija - uzdevumi un karte līdz 11.aprīlim tiks ievietoti Preiļu TIC Facebook lapā. Iepazīsties ar visām aktivitātēm var šeit.

Riebiņu centrā uzstādīta mākslas darbu izstāde - mākslinieka Voldemāra Kokorēviča apgleznotas lielformāta dekoratīvās olām. Te atspoguļotas Riebiņiem raksturīgas ainavas un objekti. Lieldienu noformējumu papildina kultūras centra mākslinieces Lienes Ivanovas veidotie lielformāta ziedi. Rotājumi apmeklētājus priecēs līdz pareizticīgo Lieldienām.

Balvos var doties apskatīt "Lieldienu dārzu” , kur 20 pīlādži rotājas raibās oliņās, bet dārza vidū ir zaķu ģimene un cēlās, baltās vistas.Vēl iespēja piedalīties olu skaitīšanas konkursā! Par to vairāk lasi šeit.

Baltinavā 4. aprīlī visas dienas garumā Lieldienu olu meklēšana. Laipni aicinām ģimenes ar bērniem meklēt olas Baltinavas centrā, Muižas parka teritorijā. Uzzini vairāk šeit.

Lūznavas muiža Lieldienās, 3. aprīlī no plkst. 9.00 - 16.00 ir iespēja saņemt "Vides izziņas spēli", kuru var iziet pa parku, iepazīstot Lūznavas muižas parka dabas vērtības (iepriekš piezvanot pa T. 28686863). Muižas parkā un katrās mājās skanēs Sonātes flautai un klavesīnam. Laipni lūgts ikviens!

Ilūkstē Lieldienās, darbdienu vakaros un brīvdienās - aprīlī (pirms maija cirpšanas maratona) ir pēdējais brīdis apskatīt Alpaku Salas alpaku ziemas kažoku parādi. Cik silti, cik pūkaini un zīdaini tie izaudzēti šoziem! Vairāk - šeit.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā