Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 6. līdz 12. februārim

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: divi pievilcīgi brālēni, trīs talantīgi Balanas, Rutulis un Gupalo.
06.02.2021. Santa Raita
 
©Publicitātes foto

Trīs Balanas tiešsaistes koncertā Koncertzālē «Cēsis»

Sestdien, 6. februārī, pulksten 18 tiešsaistē no Koncertzāles «Cēsis» izskanēs koncerts ar trīs latviešu mūziķu piedalīšanos - savu rezidenci Cēsu koncertzālē atklās vijolniece Kristīne Balanas, čelliste Margarita Balanas un vijolnieks Roberts Balanas.

Kopā ar orķestri «Sinfonietta Rīga» britu diriģenta Bena Palmera vadībā viņu talants atklāsies gan solo, gan spēlējot ansamblī visiem trim kopā.

Programmā: Antonio Vivaldi, Fēliksa Mendelzsona, Hansa Rota un Arvo Pērta skaņdarbi.

«Esmu pārliecināta, ka «Trīs Balanas» tuvākajā laikā būs latviešu jaunās paaudzes talantu zīmols, kas iezīmēs pārliecinošu perspektīvu Latvijas mūzikas un izpildītājmākslas nākotnē. Šogad mūsu koncertzāles skatuve piedzīvos spožu talantu, māksliniecisku degsmi, pasaulē gūtas zināšanas, uzkrātu kultūras pieredzi un ģimenisku spēku. Vijolniece Kristīne Balanas, čelliste Margarita Balanas un vijolnieks Roberts Balanas ir jauni, daudzpusīgi mūziķi, kas paši saviem spēkiem izcīnījuši starptautisku reputāciju un žilbinošus panākumus uz koncertskatuvēm visā pasaulē. Mūsu mērķis ir sniegt atbalstu un iespējas viņu revolucionārajām, progresīvajām idejām, neizsmeļamajam radošumam piecās rezidences koncertprogrammās Cēsu koncertzālē,» par šā gada rezidences mākslinieku izvēli un iecerēm stāsta Koncertzāles «Cēsis» mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.

Māsas - Margarita un Kristīne jau vairākkārt koncertējušas Koncertzālē «Cēsis» - gan solo, gan duetā -, savukārt brālim Robertam šī būs debija Cēsīs.

Vijolniece Kristīne Balanas, kura ar izcilību absolvējusi Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju un 2017. gadā ieguvusi 3.vietu vienā no pasaulē nozīmīgākajiem un grūtākajiem konkursiem 66. ARD Mūzikas konkursā Bavārijā, ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, prestižās Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā «Gada jaunais mākslinieks».

Margarita Balanas ir viena no spožākajām un aizrautīgākajām savas paaudzes jaunajām čellistēm, kas ar panākumiem koncertē gan kā soliste un kamermūziķe, gan kopā ar orķestri. Aizvadītajā sezonā Margarita saņēma personīgu ielūgumu no izcilās vijolnieces Annes Sofijas Muteres pievienoties viņas virtuozu koncertturnejai pa Dienvidameriku. Margarita sniedza arī meistarklases Londonā, Ziemeļamerikā, bet gadu mijā, kopā ar māsu Kristīni jaunajiem Latvijas vijolniekiem un čellistiem sniedza «Roche» Ziemassvētku labdarības meistarklases Rīgā. Margarita ir vairāku starptautisku konkursu laureāte, kā arī vairāku fondu stipendiāte, toskait viņa saņēmusi nomināciju Lielās Mūzikas balvas kategorijā «Gada jaunais mūziķis 2018».

Ar eklektisku māksliniecisko gaumi un meistarību apveltītajam vijolniekam Robertam Balanas ir plašs muzikālo interešu loks, un viņa mērķis ir nojaukt robežas starp dažādiem mūzikas žanriem. Apvienojot klasiskās mūzikas melodijas ar popa, roka un fanka skaņu pasauli, viņa solo vijoles aranžējumi ir ieguvuši miljoniem skatījumu tīmeklī. Aizvadītajā gadā pats Sers Eltons Džons atzinīgi novērtēja viņa dziesmas «iI’m stil standing» Roberta Balanas veidoto aranžiju. 16 gadu vecumā debitējis Londonas Karaliskajā festivāla zālē un Vigmora zālē, Roberts turpina aktīvi uzstāties Lielbritānijā, Eiropā un Āzijā.

*Koncerts būs skatāms Koncertzāles «Cēsis» un «Biļešu Paradīze» mājaslapās, iepriekš iegādājoties piekļuves kodu.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā