Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 19. jūnija līdz 2. jūlijam

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Pauls un Krauze, Deinats un Bikše, Nīmanis un Čudars
19.06.2021. Santa Raita
 
©Publicitātes foto

Pauls un Krauze suitu dziesmu albumā

Laikā, kad pandēmijas visvairāk skartā nozare, koncerti un izrādes, atradās pilnīgā dīkstāvē, mūziķu radošais gars izpaudās ierakstu studijās. Tā pie sava jaunā albuma ticis arī Maestro Raimonds Pauls un kolorītā kurzemniece, dziedātāja Ance Krauze, ierakstot un izdodot albumu «Sasala jūrīna», kurā apkopotas enerģiskās un skanīgās suitu dziesmas jaunās Maestro apdarēs.

«Tautasdziesmas, kuras šeit dziedu ar Raimonda Paula neatkārtojamo skatījumu, ir jauns ceļš savas tautas garamantu apzināšanai. Lai arī kurā novadā dzīvoja teicēja, lai arī kad un kurš dziesmas pierakstīja, tās ir mūsu kopējais mantojums. Veidojot šo mūzikas albumu, gribu pateikt lielu paldies savai bijušajai mūzikas skolas skolotājai Dacei Nastevičai - muzikoloģei, savas jomas profesionālei, no kuras savāktā, bagātīgā suitu dziesmu pūra tikai smelt un smelt. Pateicoties Dacei, jau no bērnības, dziedot suitu ziņģes, jūtos kā zivs ūdenī»,» stāsta Ance Krauze. Viņa jūtas lepna un pagodināta, ka tieši viņas dzimtā novada tautasdziesmas savām apdarēm izvēlējās Maestro Raimonds Pauls. «Lai Jums lāb’ patīk mūs’ a’ Maestro māksl’, noklausās pār’ reiz’ un droš’ ziņģā līdz’,» viņa aicina.

Ierakstā piedalījās: Ance Krauze (balss), Raimonds Pauls (klavieres), Artis Orubs (sitamie instrumenti), Oskars Sproģis (bass), Gints Stankevičs (taustiņu instrumenti), Edvīns Ozols (bass), Raimonds Macats (taustiņu instrumenti). Ierakstīja, miksēja un masterēja Gints Stankevičs. Ierakstu producēja Raimonds Pauls un Gints Stankevičs («Factory sounds studio»).

Video: Ance Krauze - «Skauģim auga apses bierzē»:

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā