Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 9 kultūras pasākumi līdz 10. septembrim

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt

2.lapa

Brīnišķīga un grēcīga kinolente

Publicitātes foto

Sestdien, 4. septembrī, pulksten 22.45 Spīķeru radošajā kvartālā Kinofestivāls «Baltijas pērle» mūsdienu kultūras foruma «Baltā nakts» ietvaros piedāvā mēmā kino šedevru - Georga Vilhelma Pābsta «Pandoras lādi» («Die Büchse der Pandora», 1929).

«Šī ir brīnišķīga un grēcīga kinolente. Formas un satura ziņā pārsteidzoša romantiska drāma, kurā galveno varoni atveido ikoniskā Luīze Bruksa (1906-1985). «Nav nekādas Garbo, nav nekādas Dītrihas! Ir tikai Luīze Bruksa!» apgalvoja leģendārais Francijas Sinematēkas dibinātājs Anrī Langluā, un viņam grūti iebilst. Jo neviena cita aktrise nevar lepoties ar tādu emociju un raksturu daudzveidību, tādu simbolismu kā Lulū, kura radīja uz ekrāna īpašu «seksuāla neprāta» gaisotni un uz visiem laikiem nostiprināja kino «femme fatale» tēlu,» informē Kinofestivāla «Baltijas pērle» organizatori.

Sižeta pamatā ir stāsts par liktenīgu dejotāju, kuras žilbinošais skaistums iekaro gan vīriešus, gan sievietes, savukārt kaislīgā iedaba noved pie likumsakarīgas bojāejas.

Vizuāli krāšņajā filma agrīni jaušama «film noir» estētika, un tā joprojām ir ekspresionisma stila etalons.

Aleksandra Čaka 120. jubilejā atminoties viņa skaistās un arī traģiskās attiecības ar sievietēm, viņa mīlestību pret mēmo kino, kā arī laikmeta garu, nav iedomājams īpašāks kino veltījums!

Šī gada «Baltās nakts» tēma ir «Iedomu spoguļi», kas aizgūta no dzejnieka Aleksandra Čaka 1937. gadā publicētā tāda paša nosaukuma dzejas krājuma. Čaks bija latviešu modernās, urbānās dzejas aizsācējs, kurš turpina iedvesmot jaunradei vēl joprojām.

Ieeja - brīva, pasākuma norises precizējumi vietnē baltanakts.lv.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā