Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 8 kultūras pasākumi līdz 24. septembrim

Vērts apmeklēt un izbaudīt
19.09.2021. Santa Raita
 
©F64

Džemmas dienas Mežaparkā

Ar daudzveidīgu aktivitāšu programmu šogad pirmo reizi izcilās mākslinieces Džemmas Skulmes dzimšanas dienas nedēļā norisināsies māksliniecei veltītas Džemmas dienas Mežaparkā.

To laikā būs iespēja ielūkoties topošajā Džemmas Skulmes Mākslas telpā, gaidāmajā izstādē un Džemmas Skulmes ģimnāzijas gadu vēstulēs, ko rakstījusi viņa pati, skolasbiedrenes un vecāki.

Džemmas dienas Mežaparkā mākslinieces mājā un darbnīcā (Stokholmas ielā 11) norisināsies no 20. līdz 26.septembrim.

Gatavojoties mākslinieces, mākslas dzīves veidotājas un Atmodas gadu nozīmīgās politiķes Džemmas Skulmes simtgades jubilejas svinībām, kas notiks 2025. gadā, ir pieteikts plašs Džemmas Skulmes mantojuma apzināšanas un saglabāšanas projekts, kā ietvaros top Džemmas Skulmes Mākslas telpa viņas dzimtas namā Mežaparkā, un ir uzsākts apjomīgs mākslinieces kultūras vērtību digitalizācijas process tās idejas autoru Ingas Šteimanes un Džemmas Skulmes ģimenes vadībā.

Džemmas dienu Mežaparkā apmeklētāji nedēļas garumā tiks iepazīstināti ar Džemmas Skulmes Mākslas telpas projekta koncepciju un virzību. Tāpat būs iespēja ielūkoties unikālos materiālos no ģimenes arhīva, kas veidos topošo ekspozīciju ar nosaukumu «Moin, moin, Mālpils bezdelīga!», atklājot Džemmas Skulmes ģimnāzijas gadu biogrāfiju, pirmos mēģinājumus tēlotājā mākslā, kā arī kontekstus kultūrā un politikā (1937-1944). Šis stāsts par mazāk zināmo Džemmu Skulmi izveidotā ekspozīcijā būs pieejams no 2022. gada janvāra. Jubilejas nedēļas pasākuma programmas ietvaros tiks atklāta Džemmas Skulmes mazdēla Artūra Dimitera izstāde «Ģimene», kā arī notiks vairākas radošās darbnīcas mākslinieku Sigitas Daugules un Artūra Dimitera vadībā.

«Ar Džemmas dienām Mežaparkā tiek iedibināta jauna tradīcija vienā no skaistākajām Rīgas apkaimēm - Mežaparkā. Džemmas dienas Mežaparkā turpmāk ieplānots rīkot katru gadu mākslinieces dzimšanas dienas nedēļā septembrī un tās kopā ar Džemmas Skulmes Mākslas telpas darbību būs veltītas rūpīgai un detalizētai Džemmas Skulmes biogrāfijas un daiļrades pētīšanai, kā arī parādīšanai plašam skatītāju lokam. Sekojot Džemmas Skulmes neizsīkstošajam radošajam garam, Džemmas Skulmes Mākslas telpa rīkos arī daudzveidīgu kultūras pasākumu programmu. Tieši tāpēc Džemmas dienas Mežaparkā aicina gan lielus, gan mazus,» informē mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane.

Džemmas dienas Mežaparkā pasākuma programmas ietvaros no 20.-26.septembra būs iespējams:

-iepazīties ar topošās Džemmas Skulmes Mākslas telpas izremontēto ēkas daļu, projekta koncepciju un vīziju

-aplūkot par Džemmu Skulmi izveidoto ekspozīciju, kas sniegs ieskatu par 2022. gada janvārī gaidāmo izstādi «Moin, moin, Mālpils bezdelīga!»

-piedalīties Sigitas Daugules un Artūra Dimitera radošajās darbnīcās

-Mākslas dienu noslēgumā tiks atklāta Džemmas Skulmes mazdēla Artūra Dimitera izstāde "Ģimene", kura būs apskatāma no 24. septembra līdz 7. novembrim.

Džemmas Skulmes mākslas telpas darba laiki apmeklētājiem:

-20., 21., 22. un 24. septembrī - no pulksten 12 līdz 18, 23. septembrī - no pulksten 12 līdz 16.

-24. septembrī pulksten no pulksten 18 līdz 19 - Artūra Dimitera izstādes «Ģimene» atklāšana

-25. septembrī no pulksten 12 līdz 13.30 un no pulksten 14 līdz 15.30 - radošā darbnīca, iedvesmojoties no Dž. Skulmes 60.-70. gadu autortehnikām mākslinieces Sigitas Daugules vadībā; no pulksten 16 līdz 18 - brīvais apmeklējums

26. septembrī no pulksten 12 līdz 13.30 un no pulksten 14 līdz 15.30 - kolāžu darbnīca mākslinieka Artūra Dimitera vadībā; no pulksten 16 līdz 18 - brīvais apmeklējums

Izstādes darba laiks: 25.09.-07.11.2021. - no trešdienas līdz svētdienai, no pulksten 12 līdz 18. Ieeja Džemmas Skulmes Mākslas telpā un dalība radošajās darbnīcās bez maksas.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā