Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 10 kultūras pasākumi līdz 22. jūlijam

***

4.lapa

Svētku mūzika Tukuma pilij

Publicitātes foto

Svētdien, 17. jūlijā, pulksten 15 Tukuma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar koncertu «Svētku mūzika Tukuma pilij» viesosies muzikālā apvienība «Trio Angelicus» - Elīna Šimkus (balss), Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta).

Šogad aprit 460 gadi kopš «de iure» atzīta Kurzemes un Zemgales hercogiste un 405 gadi kopš Tukums noteikts kā viens no četriem šīs valsts pārvaldes centriem. Šīm nozīmīgajām jubilejām Tukuma muzejs un Tukuma Pils tornis veltīs izstādi «Hercogistes laikazīmes Tukumā», kas tiks atklāta piektdien, 22. jūlijā. Izstādes atklāšana tiks ieskandināta jau 17. jūlijā pulksten 15 Tukuma Evanģēliski luteriskajā baznīcā, kur ar koncertprogrammu «Svētku mūzika Tukuma pilij» uzstāsies «Trio Angelicus» (attēlā). Ieeja bez maksas.

«Trio Angelicus» stāsta, ka koncerta programma ir veidota kā muzikāla kolāža, kur latviešu klasiķu Emīla Dārziņa, brāļu Mediņu un Jāzepa Vītola daiļrade savijas ar pasaules mūzikas lappusēm.

Programmā iekļautas dažādu tautu un laikmetu melodijas - gan solo dziesmas, gan instrumentālie skaņdarbi, kam pārlikumus trio sastāvam veidojusi arfiste Ieva Šablovska. Šis koncerts būs muzikāls ceļojums laikā un noskaņās. Tas sāksies Latvijā, izvijot tuvākus un tālākus ceļus caur Vāciju, Franciju, Itāliju, Īriju un Norvēģiju, un noslēgsies Latvijā - sapņaini un apcerīgi.

Ansamblis «Trio Angelicus» dibināts 2016. gadā, un tā darbības pirmsākumi saistās ar «Latvijas koncertu» organizētajiem pasākumiem Rīgā un reģionos. 2016. gadā notika tiešraides koncerts Latvijas Radio Pirmajā studijā. Kopš 2017. gada notikuši neskaitāmi koncerti dažādos Latvijas kultūras centros, muižās, pilīs un baznīcās. 2020. gadā «Trio Angelicus» piedalījās Rīgas Festivālā, un šī koncerta ierakstu pārraidīja arī prestižais «BBC Radio3». Iestudētas vairākas kamermūzikas programmas, ietverot gan latviešu, gan pasaules mūziku, klasiskus un neakadēmiskus opusus, atskaņoti arī latviešu komponistu jaundarbi.

Elīna Šimkus ir VII Starptautiskā Klaudijas Taevas konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte. 2015. gadā nominēta Lielajai Mūzikas Balvai par izcilu sniegumu. Elīnas repertuārā ir vairāk nekā 40 lielformas skaņdarbu, iestudētas 16 operu lomas. Koncertējusi Itālijā, Kanādā, Francijā, Krievijā, Spānijā, Norvēģijā, Igaunijā, Vācijā u.c. Studējusi pie Margaritas Gruzdjevas Rīgā. Ieguvusi maģistra grādu izpildītājmākslā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā (Oslo) pie prof. Bārbrū Marklunas. 2020. gadā ieguvusi maģistra grādu senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pēc debijas Mēlijas lomā V. A. Mocarta operā «Apollo et Hyacinthus» Milānas Baroka Operā, laikraksts «Operaclick» rakstīja: «Elīnai Šimkus izdevās pacelt lomu augstākā mākslinieciskā līmenī, un viņa patiesi aizrāva skatītājus ar savu skatuvisko harizmu.»

Ieva Šablovska arfu spēlē kopš 2003. gada. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu kokles spēlē (Māras Vanagas klase) un arfas spēlē (doc. Dzidras Bražes klase). 2010. gadā ieguvusi maģistra grādu Mūzikā studiju programmā Kameransamblis pie asoc. prof. Alda Liepiņa. Papildinājusies meistarklasēs pie Villijas Postmas, Patrīcijas Tasini, Daivas Sližienes u.c. Regulāri muzicē dažādu Latvijas orķestru («Sinfonietta Rīga», Rīgas Festivāla orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, orķestris «Rīga» u.c.) un kameransambļu sastāvos. Sadarbojusies ar Valsts akadēmisko kori «Latvija» un Radio Kori. Kā soliste uzstājusies ar kamerorķestriem «Sinfonietta Rīga» un «Simfonija Concertante». No 2013. līdz 2015. gadam bijusi Latvijas Nacionālās Operas arfu grupas koncertmeistara vietniece, kopš 2015. gada ir arfu grupas koncertmeistare Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Kopš 2006. gada ir Kultūras un atpūtas centra «Imanta» kokļu ansambļa «Raksti» vadītāja.

Sondra Lejmalniece flautu spēlē kopš 10 gadu vecuma. 2008. gadā ieguvusi maģistra grādu Mūzikā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Ilzes Urbānes flautas klase). Paralēli studijām Latvijā, mācījusies Luksemburgas konservatorijā pie prof. Karlo Jana. No 2004. līdz 2008. gadam piedalījusies starptautiskās meistarklasēs Luksemburgā. Kā flautu grupas praktikante spēlējusi Luksemburgas filharmonijas orķestrī. Piedalījusies projektos ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un 2013. gadā spēlējusi Makao orķestrī Ķīnā. Šobrīd strādā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestrī par flautu grupas koncertmeistara vietnieci. Sondra ir koncertējusi dažādos kameransambļu sastāvos gan Latvijā, gan Luksemburgā un kā soliste ir uzstājusies kopā ar Luksemburgas filharmonijas orķestri.

Uzzini pirmais, kas interesants noticis Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā